EUROLIGA

Žorić i Simon nisu mogli sami...

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. studeni 2012. 23:01

Košarkaši Žalgirisa ubilježili su prvi ovosezonski domaći poraz u Euroligi. Bolji je u Kaunasu u 8. kolu skupine C bio europski prvak Olympiacos sa 77-63…

Litavci su nakon tri četvrtine imali prednost 50-48, ali u posljednjoj dionici nisu imali odgovor na sjajnu igru gostiju. Olympiacos je sa 16 koševa i šest asistencija predvodio Vassilis Spanoulis, dok je najbolji kod domaćih bio Rimantas Kaukenas.

Marko Popović je igrao za Žalgiris nešto manje od 17 minuta, pri čemu je ubilježio sedam poena, te po jedan skok i asistenciju. Šut ga nije služio, za dvicu je gađao 1-5, a za tricu 1-4. Mario Delaš je za šest minuta igre upisao jednu ukradenu loptu.

U skupini D Barcelona i dalje ima maksimalan učinak. U petak je u gostima deklasirala turskog prvaka Beşiktaş sa 78-48. Kod Katalonaca se s 22 koša najviše istaknuo Joe Ingles. Imao je stopostotan šut, 7-7 iz igre i 4-4 iz slobodnih bacanja. Naš Ante Tomić je za 19 i pol minuta ubilježio devet poena (šut za dva 4-10, slobodna bacanja 1-2), četiri skoka i dvije asistencije. Kod domaćih je Damir Markota za 24 minute ubacio četiri koša (dvica 2-6, trica 0-3), te uhvatio četiri lopte.

Veliku su utakmicu odigrali hrvatski košarkaši Luka Žorić i Krunoslav Simon, ali njihova je Unicaja unatoč tome poražena u gostima kod Montepaschija (91-72).

Žorić i Simon su zajedno ubacili 45 od ukupno 72 koša momčadi Jasmina Repeše, ali nisu imali raspoloženih suigrača. Nitko drugi, naime, u sastavu iz Malage nije postigao više od četiri koša. Posebno je sjajan bio Žorić koji je utakmicu zaključio s 29 poena, četiri skoka i jednom asistencijom. Iz igre je gađao 11-13, s crte slobodnih bacanja 7-10, a sve mu je to donijelo valorizaciju od 33 indeksna poena. Simon je, pak, ubilježio 16 koševa (dvica 3-6, trica 2-4, slobodna bacanja 4-4), pet skokova i šest asistencija.

David Moss je s 13 poena bio najefikasniji u talijanskoj momčadi za koju je Mario Kasun u pet minuta skupio dva koša i skok.

Unicaji je ovo bio drugi ovosezonski poraz u Euroligi, dok je Siena na omjeru 5-3.

Euroliga, 8. kolo:

Skupina B

Montepaschi - Unicaja 91-72

Redoslijed: 1. Maccabi 6-2, 2. Unicaja 6-2, 3. Siena 5-3, 4. Alba 4-4, 5. Chalon 2-6, 6. Asseco Prokom 1-7

Skupina C:

Žalgiris - Olympiacos 63-77

Redoslijed: 1. Žalgiris 6-2, 2. Olympiacos 6-2, 3. Efes Anadolu 5-3, 4. Armani Milano 3-5, 5. Cedevita 2-6, 6. Caja Laboral 2-6

Skupina D:

Beşiktaş - Barcelona 48-78

Redoslijed: 1. Barcelona 8-0, 2. CSKA 7-1, 3. Beşiktaş 4-4, 4. Partizan 2-6, 5. Brose Baskets 2-6, 6. Lietuvos Rytas 1-7

24. rujan 2024 19:23