Zagreb, 171010.Dvorana Drazen Petrovic.3. kolo regionalne kosarkaske NLB lige, Zagreb CO - Zadar.Na slici: Alexander Renfrof i Zoric Luka.Foto: Goran Mehkek / CROPIX
 Goran Mehkek / CROPIX
NLB LIGA

Zagreb slavio u Zadru

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 11. siječanj 2011. 23:50

U hrvatskom okršaju 16. kola NLB lige košarkaši Zagreba u dvorani na Višnjiku pobijedili su domaći Zadar 81-71 došavši do devete prvenstvene pobjede u 15. nastupu.

Gostima je posao olakšala gripa koja je pokosila Zadrovu svlačionicu još krajem prošlog tjedna, te ostavila posljedice i na ovaj dvoboj.

Uvjerljivo su igrači trenera Mladena Erjavca dobili već prvu četvrtinu (20-9). Otišli su potom na +15 (26-11), a nakon što su se domaćini napokon malo konsolidirali, posao su do kraja gosti odradili u trećoj dionici igre, u čijoj su posljednjoj minuti vodili neuhvatljivih +17 (64-47).

U redovima pobjednika najbolji je s 20 koševa i šest skokova bio Luka Žorić, a najkvalitetnije ga je pratio Amerikanac Alex Renfroe s 15 koševa, četiri asistencije i četiri osvojene lopte.

U momčadi Danijela Jusupa najučinkovitiji je bio 20-godišnji Ivan Batur (16 koševa). Amerikanac Brandon Brown dodao je 14 koševa i šest skokova.

Zadar će, kad kolo službeno završi, ovim porazom opet zasjesti na samo dno ljestvice. Zagreb s utakmicom manje trenutačno drži peto mjesto.

U borbi za sam vrh ljubljanska se Olimpija vratila na čelo ljestvice nakon osam kola pobijedivši Krku u Novom Mestu 80-75 premda su na poluvremenu gosti gubili 16 koševa razlike (49-33).

Pobjednički sastav Jurija Zdovca predvodili su Pinkney s 19 i Ožbolt s 18 koševa. Damir Markota odigrao je 30 minuta i iskoristio ih za četiri koša (2-7 šut iz igre) i tri skoka.

U redovima domaćih najbolji je bio Pavič s 18 koševa.

NLB liga, 16. kolo:

Igokea – CEZ Nymburk 82-70

Krka – Union Olimpija 75-80

Zadar – Zagreb 71-81

Redoslijed: 1. Union Olimpija 11-5, 2. Krka 10-6, 3. Partizan 9-6 (-1), 4. Budućnost 9-6 (-1), 5. Zagreb 9-6 (-1), 6. Cedevita 8-7 (-1), 7. Igokea 7-9, 8. Široki 8-7 (-1), 9. Nymburk 7-9, 10. Hemofarm 7-8 (-1), 11. Zadar 5-11, 12. Cibona 6-9 (-1), 13. Radnički 6-8 (-2), 14. Crvena zvezda 5-10 (-1)

07. listopad 2024 01:26