Screenshot
PREKINUT CRNI NIZ

Piše: HinaObjavljeno: 07. veljača 2017. 10:25

Ivica Zubac nastavlja sa sjajnim partijama u svojoj debitantskoj NBA sezoni. 19-godišnji hrvatski košarkaš gostovao je sa svojim LA Lakersa u Madison Square Gardenu, i bio jedan od boljih igrača u pobjedi nad New York Knickima 121:107.

Zubac je maksimalno iskoristio 17 dobivenih minuta zabivši 10 poena (5-9) uz sedam skokova i četiri blokade i jednu ukradenu loptu. Lakersi su tako prekinuli niz od čak 12 uzastopnih poraza.

Los Angeles (18-36) je otvorio utakmicu serijom 20-8, na kraju prve četvrtine je vodio sa deset razlike, a na poluvremenu sa 16 razlike i do kraja utakmice je stalno imao dvoznamenkastu prednost.

Ivica Zubac (10 points, 4blocks) Highlights

Najbolji strijelac Lakersa bio je Lou Williams a 22 poena

Knickse je predvodio Carmelo Anthony sa 26 poena, a Kristaps Porzingis je dodao 16.

Zubac 4 blocks

Philadelphia 76ers Darija Šarića su doživjeli još jedan poraz u gostima, ovoga puta od Detroit Pistonsa sa 113-96.

Dario Šarić je odigrao 27 minuta i u tom je vremenu zabio 13 koševa uz šest skokova i četiri asistencije. Najbolji kod Sixersa bio je Jahlil Okafor sa 16 poena i četiri skoka.

Pistonsi su nadskakali Sixerse sa 60-41, a Andre Drummond je za Detroit ugrabio 17 skokova.

Iako su Sixersi vodili sa 27-24 u prvoj četvrtini, pa su onda tu prednost povećali na pet razlike Detroit zahvaljujući Reggieju Jacksonu i Kentaviousu Caldwell-Popeu ih stižu i na poluvremenu vode sa 55-46.

U drugom poluvremenu Sixersi u jednom trenutku zaostaju 26 koševa što ne uspijevaju nadoknaditi do kraja utakmice.

Marcus Morris je bio najbolji u redovima Detroita sa 19 poena, Jackson je ubacio 14, a Caldwell-Pope 12.

Cleveland Cavaliers su sinoć sa 140-135 pobijedili Washington Wizardse u Verizon Centru nakon produžetka.

Utakmicu je u produžetak odveo LeBron James čudesnom tricom iz okreta 0.3 sekunde prije kraja. Prije toga, samo u zadnjoj četvrtini bilo je pet izjednačenja i pet promjena vodstva. U cijeloj utakmici momčadi su se izmjenjivale 16 puta u vodstvu, a ni jedna momčad ni u jednom trenutku nije imala dvoznamenkastu prednost.

Ključ pobjede za Cleveland bile su upravo trice, pogodili su ih 19 iz 38 pokušaja, dok je Washington pogodio 12 od 29.

Cavaliersi (35-15) sada imaju pet pobjeda u šest zadnjih utakmica. Igrač utakmice je James koji je utakmicu završio sa 32 poena, sedam skokova i 17 asistencija te dvije ukradene lopte i dva bloka.

Najučinkovitiji je bio Kevin Love koji je zabio 39 koševa uz 12 skokova za Cleveland i tri asistencije. Kyrie Irving je zabio 23 koša, od toga 11 u produžetku.

Najbolji strijelac Wizardsa (31-21) bio je Bradley Beal sa 41 poenom, a Otto Porter je ubacio 25.

--------------------------------------------------------------

Rezultati:

Minnesota Timberwolves - Miami Heat 113-115

New York Knicks - Los Angeles Lakers 107-121

(Ivica Zubac je odigrao 17 minuta za Lakerse, upisao je deset koševa, sedam skokova, jednu ukradenu loptu i četiri bloka)

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 113-96

(Dario Šarić je odigrao 27 minuta za Philadelphiju, upisao je 13 koševa, šest skokova i četiri asistencije)

Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder 93-90

Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 135-140 (produžetak)

Atlanta Hawks - Utah Jazz 95-120

Toronto Raptors - Los Angeles Clippers 118-109

New Orleans Pelicans - Phoenix Suns 111-106