Reuters
NBA LIGA

Piše: Davor BurazinObjavljeno: 05. svibanj 2016. 14:21

Thunder je na najbolji mogući način odgovorio nakon blamaže u prvoj utakmici polufinala Zapada u kojoj su ih Spursi pregazili s 32 koša razlike, kući se vraćaju s 1-1 nakon što su uspjeli sačuvati prednost 98:97 u posljednjih 13,5 sekundi zahvaljujući i sucima. Dion Waiters je laktom odgurnuo Manua Ginobilija prilikom izvođenja lopte sa strane, prekršaj koji su svi vidjeli osim tri suca.

- Na terenu nismo vidjeli, tek na snimci smo se složili da je to morao biti napadački faul – rekao je sudac Ken Mauer.

Doduše, Danny Green je odmah ukrao loptu Kevinu Durantu, Patty Millsap promašio otvorenu tricu, LaMarcus Aldridge uhvatio skok u napadu, ostao bez lopte koja je došla do Kawhija Leonarda ali bilo je kasno.

- Ne znam što bih rekao, faul je bio ali to nije odlučilo ništa. Ukrali smo loptu, šutirali, skočili u napadu – rekao je Argentinac.

I tako se dogodio tek drugi poraz San Antonija na svom parketu ove sezone i bez obzira na sporne događaje na kraju, Oklahoma City zaslužuje sve čestitke.

Spursi su loše ušli u utakmicu, 12 od prvih 13 lopti nije prošlo kroz obruč a ovoga puta nisu uspjeli zauzdati Russella Westbrooka (29p, 7s, 10a) i Duranta (28p, 7s, 4a), vrlo dobre role imali su Steven Adams (12p, 17s), Serge Ibaka (12p, 7s) i Enes Kanter (12p, 8s, 3b).

S druge strane briljirao je LaMarcus Aldridge (41p, šut 15-21, 8s) međutim ostao je usamljen, Kawhi Leonard (14p, 7s) i Ginobili (11p) su bili premalo, pogotovo što je Tim Duncan ostao na dva a Tony Parker na sedam poena.

Thunder je ove sezone izgubio čak 15 utakmica u kojima je vodio nakon tri četvrtine, sada su zadržali jedan poen viška.

CLEVELAND – ATLANTA 104:93

Sve se mijenja osim što Cavaliersi uvijek pronađu način pobijediti Hawkse. Tako je bilo i u prvoj utakmici polufinala Istoka u kojoj je domaćin prosuo 72:54 četiri minute prije kraja treće četvrtine. Atlanta je povela osam minuta do sirene i nije izdržala, u posljednje četiri minute imali su samo dva ubačaja iz igre.

Cleveland je lani pomeo Atlantu s 4-0 u finalu Istoka, ovo im je bila osma uzastopna pobjeda u međusobnim susretima i deveta zaredom u doigravanju.

- Nema moralnih pobjeda ali osjećam da ćemo imati još prilika – rekao je Kent Bazemore (16p, 12s, 4a).

Ključne koševe postigao je LeBron James (25p, 7s, 9a, 5ul) i to nakon što je ukrao loptu Dennisu Schroderu (27p, 6a) te nakon dva napadačka skoka Tristana Thompsona (8p, 14s) i J.R. Smitha (12p, 5s).

- Ono što je Rodman bio Bullsima, to je nama Double-T. Tristan nam daje ekstra posjed – rekao je James.

Sedam od ukupno 14 skokova Thompson je imao pod košem Atlante. Kyrie Irving (21p, 8s) i Kevin Love (17p, 11s) su bili solidni, kod Hawksa osim Schrodera i Bazemorea su se istakli Paul Millsap (17p, 13s, 4b) i Al Horford (10p, 6s). Problem je podbačaj Jeffa Teaguea i Kylea Korvera. Cavaliersi su Korveru dopustili samo jedan šut!