Drago Sopta / Cropix
ENDESE LIGA

Velimir Perasović deklasirao Jasmina Repešu, sjajni Damjan Rudež

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. prosinac 2012. 17:24

U dvoboju hrvatskih trenera u 15. kolu španjolskog košarkaškog prvenstva Velimir Perasović je sa svojom Valencijom deklasirao Jasmina Repešu i njegovu Unicaju s 82-64…

Perasovićeva je momčad glavninu posla obavila u prvom poluvremenu u kojem je ostavila goste iz Malage na 16 koševa (39-16)! Repešini su košarkaši donekle došli k sebi u nastavku, ali priliku za preokret nisu imali.

Justin Doellman je s 24 koša i šest skokova predvodio Valenciju, dok je kod Unicaje najbolji bio hrvatski centar Luka Žorić s 18 poena (8-16 dvica, 2-3 slobodna bacanja), pet skokova, dvije asistencije i tri blokade. Krunoslav Simon je igrao manje od deset minuta tijekom kojih je ubacio četiri koša (dvica 2-3, trica 0-1) i uhvatio dvije lopte.

Veliku pobjedničku seriju je nastavio i Žan Tabak na klupi Caje Laboral. Baskijska je momčad u nedjelju slavila 11. put zaredom (prvenstvo i Euroliga), svladavši kod kuće Fuenlabradu s 84-77, uz 20 koševa Fernanda San Emeterija.

Sjajnu je utakmicu u dresu Zaragoze odigrao naš Damjan Rudež. S 24 je koša predvodio svoju momčad do domaće pobjede protiv Bilbao Basketa (81-74). Bivši krilni igrač Splita, Cedevite i Cibone je realizirao četiri od osam pokušaja za dva poena, odnosno četiri od sedam za tricu, dok je s crte slobodnih bacanja bio stopostotan (4-4). Odličnom je učinku dodao i pet skokova. Kod Baska je Fran Pilepić igrao samo sedam minuta što mu je bilo dovoljno za jednu asistenciju.

Barcelona - Real Madrid (kasnije)

Redoslijed: 1. Real Madrid 14-0 (-1), 2. Caja Laboral 12-3. 3. Valencia 11-4, 4. Gran Canaria 11-4, 5. Bilbao 10-5, 6. Zaragoza 9-6…

24. rujan 2024 23:32