Damir Krajač / Cropix
EUROKUP

UNIKS deklasirao Cedevitu

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 25. siječanj 2011. 23:50

Košarkaši Cedevite izgubili su i drugu utakmicu Top 16 natjecanja u Eurocupu. U dvoboju drugog kola skupine I u Draženovu ih je domu deklasirao ruski UNIKS iz Kazana 94-76.

Premda su cijelo vrijeme prvog poluvremena zaostajali za kvalitetnijim ruskim sastavom (jedini je put Cedevita vodila 18-17 košem Dontayea Drapera u osmoj minuti), igrači Ace Petrovića totalno su potonuli u prvoj polovini treće četvrtine. Od 41-38 vodstva na poluvremenu sastav Jevgenija Pašutina u pet je minuta igre (do 26. minute) stigao na +20 (67-47). U deset minuta treće trećine Petrovićeva je momčad primila 35 koševa.

Najučinkovitiji je u pobjedničkoj momčadi bio ruski reprezentativac Kelly McCarty s 22 koša i pet skokova, dok ga je Terrel Laday pratio s 20 koševa, pet skokova i šest asistencija. Poljak Maciej Lampe dodao je 17 koševa i osam skokova. Hrvatski reprezentativac Marko Popović i dalje je izvan parketa zbog ozljede.

U domaćem je sastavu bolji od ostalih, premda ovaj put ne i dobar (5-15 šut iz igre), bio Dontaye Draper sa 16 koševa i šest asistencija.

U dvoboju trećeg kola zagrebačka momčad za tjedan dana u Draženovu domu dočekuje Gran Canariju. Želi li zadržati teorijske izglede za četvrtfinale, sastav Ace Petrovića mora dobiti.

U dvoboju skupine K Galatasaray je izgubio i drugu utakmicu, ovaj put kod kuće od Estudiantesa 68-57. Lukša Andrić bio je najbolji strijelac svoje momčadi s 14 koševa, čemu je dodao sva skoka, asistenciju, dvije izgubljene, dvije osvojene lopte i pet osobnih pogreški.

U skupini L Cajasol je u Sevilli nadigrao Benetton naših Perića i Repeše. Hrvatski je košarkaš bio ponajbolji u redovima ponovno očajne Repešine momčadi s osam koševa i šest skokova.

Eurocup, 2. faza, 2. kolo:

Skupina I

Gran Canaria – Hemofarm (kasnije)

Cedevita – UNIKS 76-94

Redoslijed: 1. Uniks 2-0, Hemofarm 1-0 (-1), Gran Canaria 0-1 (-1), 4. Cedevita 0-2

Galatasaray – Estudiantes 57-68

Redoslijed: 1. Estudiantes 2-0, Caserta 2-0, 3. CEZ Nymburk 0-2, 4. Galatasaray 0-2

Skupina L

Cajasol – Benetton 66-55

Redoslijed: 1. Cajasol 1-1, 2. Benetton 1-1, 3. Alba 0-1 (-1), 4. Panellinios 0-1 (-1)

23. rujan 2024 03:22