EUROLIGA

Unicaja pomela CSKA u Moskvi

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. siječanj 2013. 20:14

Pet pobjeda u pet utakmica učinak je košarkaša Montepaschija u drugom krugu Eurolige. U 5. kolu skupine F momčad iz Siene je na svom parketu nadigrala Beşiktaş sa 63-57…

Ušli su domaći košarkaši s dva poena zaostatka (45-43) u posljednju četvrtinu, ali su u njoj pokazali veću kvalitetu i došli do nove pobjede kojom su se još malo približili četvrtfinalu.

Viktor Sanikidze je s 14 koševa bio najefikasniji u toskanskom sastavu, dok je poen manje dodao Bobby Brown. Za turske je prvake, koji su i dalje bez pobjede u Topu 16, dobru utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Damir Markota koji je ostvario učinak od 12 poena (dvica 2-4, trica 2-3, slobodna bacanja 2-2), osam skokova i jedne asistencije.

Košarkaši Real Madrida i nakon pet kola euroligaškog Topa 16 imaju maksimalan učinak. U petak su u sklopu skupine E slavili u Ateni protiv Panathinaikosa (58-54)…

Ključan su posao Madriđani napravili u posljednjoj četvrtini u kojoj su primili svega pet koševa (14-5)! Felipe Reyes je s 13 poena bio najbolji kod Reala u čijem je dresu hrvatski reprezentativac Dontaye Draper odigrao 22 minute tijekom kojih je ubilježio četiri koša (dvica 2-5, trica 0-1) i pet skokova. Roko Ukić je za Panathinaikos ubacio osam koševa (4-6 za dva poena, 0-2 trica) kojima je dodao pet skokova i asistenciju.

Anadolu Efes je u Istanbulu svladao Žalgiris s 56-52. Turska momčad sada, kao i CSKA, ima četiri pobjede i jedan poraz, dok su Litavci na obrnutom omjeru (1-4). Kod pobjednika je s deset koševa, osam skokova i pet asistencija prvo ime bio Jamon Lucas, dok je naš Stanko Barać za devet minuta ostao bez poena (šut 0-4), ali je uhvatio četiri lopte.

U dresu Žalgirisa je Marko Popović ostvario učinak od sedam poena, dva skoka i tri asistencije. Iskoristio je dva od četiri pokušaja za dva poena i jedan od četiri za tricu. Mario Delaš je ubacio dva koša i uhvatio jednu loptu pod obručima.

Košarkaši Unicaje hrvatskog stručnjaka Jasmina Repeše napravili su senzaciju u 5. kolu drugog kruga Eurolige. Usred Moskve su deklasirali domaći CSKA s 94-81.

Ruskom je klubu to prvi poraz u skupini E, a ujedno i prvi poraz nakon devet uzastopnih pobjeda u elitnom kontinentalnom natjecanju. Unicaja je, pak, došla do druge pobjede u Topu 16, a zanimljivo je da je prije petka imala sedam poraza zaredom, računajući i španjolsko prvenstvo i Euroligu.

Repešina je momčad slavila ponajviše zahvaljujući raspoloženom Marcusu Williamsu koji je imao sjajnu šutersku večer. Zaključio je utakmicu s 28 poena, pogodivši šest trica, a učinku je dodao i tri skoka i četiri asistencije.

Vrlo su dobri u sastavu iz Malage bili i hrvatski košarkaši. Krunoslav Simon je upisao 14 koševa, tri skoka i pet asistencija. Iskoristio je jedan od dva pokušaja za dva poena i četiri od osam za tricu. Luka Žorić je ubacio 12 koševa (dvica 5-8, slobodna bacanja 2-2), uhvatio četiri lopte i jednom asistirao, ali i izgubio četiri lopte.

Nenad Krstić je s 23 koša i šest skokova bio najbolji kod domaćina.

Euroliga, Top 16, 5. kolo:

Skupina E:

CSKA - Unicaja 81-94

Anadolu Efes - Žalgiris 56-52

Panathinaikos - Real Madrid 54-58

Redoslijed: 1. Real Madrid 5-0, 2. CSKA 4-1, 3. Anadolu Efes 4-1, 4. Panathinaikos 3-2, 5. Unicaja 2-3, 6. Žalgiris 1-4, 7. Alba Berlin 1-4, 8. Brose Baskets 0-5

Skupina F:

Montepaschi - Beşiktaş 63-57

Redoslijed: 1. Montepaschi 4-0 (1), 2. Barcelona 4-1, 3. Caja Laboral 4-1, 4. Himki 3-2, 5. Olympiacos 2-3, 6. Maccabi 1-4, 7. Fenerbahçe 1-4, 8. Beşiktaş 0-4 (-1)

24. rujan 2024 19:22