EUROLIGA

Tužan oproštaj od Eurolige: Tabakova Caja Laboral pregazila Cedevitu u Vitoriji

Piše: HinaObjavljeno: 14. prosinac 2012. 22:52

Košarkaši Cedevite svoju su prvu sezonu u Euroligi okončali visokim 70-97 (17-15, 13-34, 19-20, 21-28) porazom na gostovanju kod Caje Laboral u Vitoriji u susretu 10. kola skupine C.

Cedevita je tako natjecanje u skupini okončala na posljednjem, šestom mjestu s dvije pobjede i osam poraza, dok je Caja Laboral izborila prolazak u TOP 16 kao četvrta momčad u skupini s četiri pobjede i šest poraza.

Naš je predstavnik dobro krenuo u utakmicu, vodio je tijekom čitave prve četvrtine koju je riješio u svoju korist sa 17-15. No, u drugih 10 minuta došlo je do raspada. Domaći su igrači počeli pogađati šuteve s distance, dok su igrači Cedevite nepotrebno brzali u napadu. Na to su se nadovezale i neke problematične sudačke odluke na štetu Cedevite, te je rezultat iz minute u minutu rastao u korist Caje Laboral.

Kako se na odmor otišlo s prednosti domaćih od 19 koševa (49-30), nastavak je bio puko odrađivanje posla.

Goran Suton i Mickael Gelabale sa po 12 koševa bili su najefikasniji u sastavu Cedevite, dok su Fabien Causeur sa 23 i Nemanja Bjelica sa 22 poena predvodili Caju Laboral.

Uz Caju Laboral prolazak u TOP 16 iz skupine C još ranije su osigurali Žalgiris, Olympiakos i Anadolu Efes, dok je uz Cedevitu natjecanje završio Emporio Armani.

Košarkaši Žalgirisa iz Kaunasa osvojili su prvo mjesto u skupini C prvog kruga Eurolige zahvaljujući 71-53 pobjedi na domaćem parketu protiv turskog Anadolu Efesa u susretu posljednjeg, 10. kola.

U sastavu Žalgirisa dvojica hrvatskih igrača postigla su po 10 koševa, Marko Popović je igrao 17 minuta i do dvoznamenkastoj je učinka stigao bez promašaja (šut za dva 3-3, trica 1-1, slobodna bacanja 1-1), a tomu je pridodao i četiri asistencije, dok je Mario Delaš na parketu proveo 25 minuta (šut za dva 5-8, trica 0-2), te je dodao i sedam skokova i tri asistencije.

U sastavu Anadolu Efesa Stanko Barać je igrao 15 minuta, te je postigao šest poena (šut za dva 3-6) uz sedam skokova.

Žalgiris je natjecanje okončao s osam pobjeda i dva poraza, a isti je učinak ostvario i aktualni europski prva Olympiakos koji je nadigrao Emporio Armani iz Milana sa 82-81. U talijanskoj je momčadi Rok Stipčević igrao 14 minuta i ubacio tri poena (šut za dva 0-2, trica 1-1), te je dodao jedan skok i tri asistencije.

Ove sezone TOP 16 Eurolige igrat će se po sustavu od dvije skupine sa po osam momčadi. U skupini E igrat će Real, Žalgiris, Unicaja, CSKA, Panathinaikos, Anadolu Efes, Alba i Brose Baskets, a u skupini F Maccabi, Barcelona, Himki, Olympiakos, Montepaschi, Besiktas, Fenerbahce Ulker i Caja Laboral.

TOP 16 počinje 27. prosinca i trajat će do 5. travnja. Po četiri najbolje momčadi iz svake skupine plasirat će se u četvrtfinale koje će se igrati na tri pobede. Pobjednici će se plasirati na "final four" koji je na programu od 10. do 12. svibnja u Londonu.