Srđan Vrančić / Cropix
EUROBASKET

Tomić i Popović spasili Hrvatsku. I Crnogorci nam prijetili do posljednje minute

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 03. rujan 2011. 19:58

Hrvatska košarkaška reprezentacija savladala je Crnu Goru sa 87-81 u 3. kolu skupine C Europskog prvenstva u Litvi i tako došla do druge pobjede na natjecanju...

Nakon dana pauze i poraza od Makedonije, izabranici Josipa Vrankovića odigrali su dosad najkvalitetniju utakmicu na natjecanju i došli do vrijedne pobjede.

Bila je to utakmica u kojoj je Hrvatska vodila od početka do kraja. Nakon prve četvrtine imali smo plus 8 (24-16), na poluvremenu plus 4 (46-42), da bi najveća prednost naših u nastavku iznosila 15 koševa (60-45) četiri i pol minute prije kraja treće četvrtine. U posljednjoj četvrtini Crnogorci su nam se uspjeli najviše približiti na tri koša zaostatka (80-77), ali je potom koš Ante Tomića odveo Hrvatsku na mirniju razliku minutu i devet sekundi prije kraja.

Junaci susreta bili su Ante Tomić koji je ubacio 26 koševa uz 8 skokova, te kapetan Marko Popović koji je zabio 23 koša od čega sedam iz trica (trice 7/11). Sjajan je u razigravanju momčadi bio Dontaye Draper koji je uz 9 koševa upisao čak 12 asistencija.

Kod Crne Gore najefikasniji je sa 18 koševa bio Goran Jeretin, dok je Vladimir Dragičević ubacio 17 koševa. Sljedeću utakmicu Hrvatska igra već sutra protiv BiH, a susret je na rasporedu u 20h.

- Odlični su šuteri, ali dosta ovise o Teletoviću. Vjerujem da ćemo se dizati iz utakmice u utakmicu i da nam se neće ponoviti Makedonija - zaključio je Pop.

Hrvatska - Crna Gora 87:81

Dvorana Alytus. Gledatelja 2.000.

HRVATSKA: Tomić (26), Andrić (3), Popović (23), Bogdanović (6), Stipčević, Draper (9), Simon (9), Markota (8), Rudež, Žorić (3), Barać.

CRNA GORA: Vučević (4), Jeretin (18), Bakić, Ščepanović (7), Borisov, Mihailović, Cook (5), Vraneš, Bjelica (9), Dragičević (17), Peković (9), Dašić (12).

Četvrtine: 24:16, 22:26, 21:18, 19:18.

Eurobasket, 3. kolo:

skupina C

Finska – BiH 92-64

Grčka – Makedonija 58-72

Hrvatska – Crna Gora

Redoslijed: 1. Grčka 2-1, 2. Makedonija 2-1, 3. Hrvatska 2-1, 4. Finska 1-2, 5. Crna Gora 1-2, 6. BiH 1-2

skupina D

Ukrajina – Bugarska 67-56

Slovenija – Gruzija 87-75

Rusija – Belgija 79-58

Redoslijed: 1. Rusija 3-0, 2. Slovenija 3-0, 3. Gruzija 1-2, 4. Ukrajina 1-2, 5. Bugarska 1-2, 6. Belgija 0-3

07. listopad 2024 13:26