CRVENA Z. - ZADAR 93-66

Težak poraz Zadra u Beogradu, Barać, Ivanov i društvo izdražli tek prvi dio

Piše: HinaObjavljeno: 19. siječanj 2015. 23:31

U posljednjem susretu 18. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na gostovanju u Beogradu doživio težak poraz od vodeće momčadi lige Crvene zvezde 66-93.

Bila je to 18. uzastopna pobjeda Crvene zvezde, te deveti poraz Zadra.

Beogradski sastav je sav posao protiv Zadra obavio sjajnom igrom u prvoj (25-7) i trećoj četvrtini (30-14). Zadrani su poveli 5-0, no domaćin je potom napravio seriju 25-2 i prednost mirno održavao do konca susreta.

Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Charles Jenkins sa 16, Boban Marjanović sa 15, te Nikola Kalinić sa 12 koševa. Kod Zadra najefikasniji su bili Boris Barać sa 13, te Ive Ivanov i James Florence sa po 12 koševa.

Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi Cedevita i Cibona svoje su utakmice odradili u nedjelju. Cedevita je na gostovanju pobijedila Igokeu 86-57, dok je Cibona u Draženovom domu poražena od Budućnosti sa 67-84.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 18 pobjeda, Budućnost je druga (15-3), a Cedevita treća (12-6). Cibona je šesta (9-9), Zadar drži 11. poziciju (8-9), dok je na samom začelju Levski (1-16).