NBA LIGA

SPAHIJINI HAWKSI RAZBILI NETSE Bojan Bogdanović najbolji kod Brooklyna

Piše: Ivan BačaniObjavljeno: 05. travanj 2015. 12:42

Atlanta je visokom pobjedom 131-99 protiv Brooklyna izjednačila klupski rekord od 57 pobjeda u sezoni. Al Horford i DeMarre Carroll bili su najbolji kod Hawksa, na čijoj klupi kao pomoćnik treneru Mikeu Budenholzeru sjedi i hrvatski tručnjak Neven Spahija. S obzirom na pozicije na ljestvici, ove dvije momčadi mogle bi se susresti i u prvom kolu doigravanja.

Potencijalna noćna mora za najbolju momčad istoka je ozljeda sjajnog Paula Millsapa, vodećg strijelca i skakača. All Star igrač je nakon jednog sudara s Earlom Clarkom potkraj druge četvrtine ostao dugo ležati na podu i nije se vraćao u igru. U pitanju je ozljeda ramena, a iz Hawksa nisu stigle detaljnije vijesti o težini ozljede.

Bojan Bogdanović je odigrao vrlo dobru utakmicu i za 33 minute ubacio 19 koševa uz dvije asistencije i jednu izgubljenu loptu.

Golden State je bez većih problema svladao Dallas Maverickse 123-110 i dvanaestom uzastopnom pobjedom osigurao prednost domaćeg terena u doigravanju. Warriorsi su najbolja momčad lige, a ovim slavljem Steve Kerr je postao najuspješniji trener početnik u povijesti lige.

4. Denver 28 49 .364 22 1/2

5. Minnesota 16 60 .211 34