afp
EUROLIGA

Sjajni Bogdanović i Tomić

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. studeni 2012. 22:24

Košarkaši Fenerbahçea slavili su u ogledu 7. kola skupine A Eurolige na domaćem parketu protiv Union Olimpije. Bilo je 85-68 za tursku momčad. Sva je neizvjesnost, ako je uopće postojala i prije ogleda, isparila nakon prve dvije četvrtine. Na odmor je Fenerbahçe otišao sa 17 poena prednosti (43-26), te je mogao posve komotno odigrati u nastavku u kojem su Ljubljančani održali takvu razliku.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je prvi strijelac u pobjedničkom sastavu, pa je tako zabio 19 poena suparniku. Imao je Bogdanović uz to dva skoka, a gađao je: 6-10 za dva poena, 1-4 za tri, te 4-5 s linije slobodnih bacanja. Bo McCalebb je bio prvi do Bogdanovića sa 13 poena i četiri asistencije. Fener je ovim došao do četvrte pobjede u skupini.

Za goste je Dylan Page ubacio 23 poena.

CSKA je u skupini D došao do šeste pobjede lako odradivši domaći posao protiv Partizana (78-61), koji je na obrnutom omjeru (1-6). Pet je igrača CSKA-a postiglo dvoznamenkasti broj poena, ali izdvojimo statistiku Miloša Teodosića od pet poena, 11 asistencija, četiri skoka i četiri ukradene lopte.

Košarkaši Barcelone su i dalje jedina momčad u Euroligi koja savršeno obavlja sve zadatke. Ovog četvrtka katalonska je momčad upisala sedmu pobjedu (doma protiv Lietuvos Rytasa 90-66) u isto toliko susreta...

Lietuvos Rytas se čak dobro držao do početka drugog poluvremena. Pri odlasku na odmor Litavci su čak i vodili (45-42), ali su u drugom dijelu upali u opasnu zamku Barcelone. Domaći su košarkaši nezaustavljivo trpali gostujući koš i na kraju je završilo uz čak +34. Recimo da je u zadnjoj četvrtini litavska momčad ubacila tek - šest poena.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić bio je jedan od najboljih na parketu. Odigrao je 23 minute, ubacio 17 poena uz sedam skokova, te imao po jednu asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu. No, ono što moramo naglasiti jest 100-postotni šut iz igre (7 od 7), uz 3-4 s linije slobodnih bacanja.

S 24 poena je prvi strijelac Barcelone bio Juan Carlos Navarro. Prvi strijelac gostiju je bio Hrvat - Leon Radošević. Odigrao je ukupno tek 17 minuta, ali je ubacio 14 poena. Iz igre je Radošević gađao 6-9, uz 2-3 s linije slobodnih bacanja.

Bez ikakvih problema je Unicaja, sastav Jasmina Repeše, pobijedila na domaćem parketu Prokom. Bilo je "tvrdih" 63-48.

Hrvatski košarkaši su bili prosječni, pa je tako Luka Žorić za 16 minuta ubacio osam poena, a imao je i četiri skoka, ali i četiri izgubljene lopte. Iz igre je gađao 3-7, uz 2-2 za jedan. Krunoslav Simon je postigao četiri poena za 25 minuta, uz dva skoka i asistencije. Nije puno pucao (1-2 za dva, 0-1 za tri i 2-2 s linije slobodnih bacanja).

Euroliga, 7. kolo:

skupina A:

Fenerbahçe - Union Olimpija 85-68

Redoslijed: 1. Real Madrid 4-2 (-1), 2. Himki 4-2 (-1), 3. Fenerbahçe 4-3, 4. Panathinaikos 3-3 (-1), 5. Cantu 2-4 (-1), 6. Olimpija 2-5.

skupina B:

Unicaja - Prokom 63-48

Chalon - Alba 82-87

Redoslijed: 1. Unicaja 6-1, 2. Maccabi 5-1 (-1), 3. Siena 3-3 (-1), 4. Alba 3-4, 5. Chalon 2-5, 6. Prokom 1-6.

skupina D:

Barcelona - Lietuvos Rytas 90-66

CSKA Moskva - Partizan 78-61

Redoslijed: 1. Barcelona 7-0, 2. CSKA 6-1, 3. Beşiktaş 3-3 (-1), 4. Brose Baskets 2-4 (-1), 5. Lietuvos Rytas 1-6, 6. Partizan 1-6.

22. rujan 2024 02:51