Screenshot: YouTube
DVOJBENA ODLUKA

Pogledajte što su suci napravili Ciboni: Sekundu i pol prije kraja pogodili tricu pa zažalili

Košarkaši Cibone poraženi su od ruskog Jeniseja s 92-94 (32-28, 25-30, 12-13, 23-23) u vrlo neizvjesnoj prvoj utakmici četvrtfinala FIBA Europa kupa, odigranoj u srijedu u Krasnojarsku.
Piše: HinaObjavljeno: 16. ožujak 2016. 16:49

Iako je u posljednje dvije minute ušla sa četiri poena prednosti (85-81), zagrebačka momčad nije uspjela ostvariti pobjedu koja bi je dovela na korak do plasmana na završni turnir četiri najbolja kluba u premijernom izdanju FIBA Europa kupa.

U napetoj završnici prvo je Cibonin Amerikanac Florence pogodio tricu za 91-91 kad je ostalo 7.8 sekundu do isteka 40 minuta, da bi tri sekunde prije kraja Delroy James pogodio tricu za pobjedu svoje momčadi.

I onda se dogodio trenutak za raspravu. Joksimović je u brzoj kontri pogodio tricu za izjednačenje sekundu i pol prije kraja, ali suci je nisu priznali jer ga je domaći igrač faulirao navodno prije nego što je šut upućen. Joksimović je dobio dva slobodna bacanja, iskoristio je jedno, a Cibosi su ostali kratki za dva poena.

Sporna situacija počinje na 2.19.18

Strijelce Cibone predvodio je mladi centar Ante Žižić s 28 koševa uz devet skokova. James Florence je ubacio 17, a Filip Krušlin 12 poena. Rusku je momčad s 29 koševa predvodio razigravač Tony Taylor, James je ubacio 20, a David Kennedy 15 koševa.

Druga utakmici u seriji na dvije pobjede na rasporedu je u srijedu, 23. ožujka, s početkom u 19 sati, u KC Dražen Petrović. Ciboni je potrebna pobjeda kako bi izborila treću, odlučujuću utakmicu u kojoj bi Jenisej ponovno bio domaćin.

23. rujan 2024 16:13