Photo ABA / FOTO ABA
ABA LIGA

Partizanu vječni derbi, Đoković i Troicki započeli 'team-building' za Davis Cup

Piše: HinaObjavljeno: 01. ožujak 2015. 23:16

Košarkaši Partizana su u derbiju 23. kola pred 6500 gledatelja u beogradskoj dvorani Pionir pobijedili vodeću Crvenu zvezdu sa 77-63.

Među gledateljima na beogradskom derbiju bili su i tenisači Novak Đoković i Viktor Troicki, koji će sljedećeg vikenda u Kraljevu zaigrati za Davis Cup reprezentaciju Srbije protiv Hrvatske. Na kraju dvoboja veselio se osvjedočeni navijač Partizana Troicki, jer su njegovi miljenici stigli do uvjerljive pobjede zahvaljući odlično odigranoj završnici prvog poluvremena i trećoj četvrtini koju su dobili s 21-8.

Crvena zvezda je u 18. minuti još uvijek vodila 33-29, ali je Partizan serijom 20-2 u 25. minuti došao do prednosti 49-35 i tu prednost do kraja utakmice nije ispuštao. Pobjednike je s 19 koševa predvodio Saša Pavlović, a Milan Mačvan je uz 15 poena imao i 10 skokova. Kod Crvene zvezde, koja je doživjela tek drugi poraz u ABA ligi, Jenkins je ubacio 20, a Williams 14 koševa.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Union Olimpija je pod vodstvom novog trenera Memija Bećirovića u Skoplju svladala domaći MZT sa 76-57.

U ponedjeljak su na rasporedu preostale dvije utakmice 23. kola. Levski je domaćin Igokei, a košarkaši Cibone će na gostovanju u Valjevu pokušati prekinuti niz od šest poraza.