Arhiva
EUROLIGA

Pao prošao, Unicaja ispala

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. ožujak 2013. 21:50

Hrvatski košarkaš Luka Žorić odigrao je sjajnu ulogu u slavlju svoje Unicaje na gostovanju kod Efesa Anadolua u sklopu 13. kola skupine E Eurolige...

Španjolska je momčad ostala na životu za prolazak u četvrtfinale pobjedom kod turskog Efesa 70-64, ponajviše zahvaljujući Marcusu Williamsu i Luki Žoriću. Williams je za 36 i po minuta na parketu upisao 22 poena, te ostvario sedam skokova i isto toliko asistencija.

Žorić je pak za svega 27 i po minuta ubacio 21 poen (9-17 za dvicu, 3-5 s crte slobodnog bacanja), te osam puta uhvatio loptu pod obručima, upisao dvije ukradene i jednu osvojenu loptu. Drugog hrvatskog reprezentativca Krunoslava Simona nije bilo u gostujućoj momčadi.

Pobjedom je Unicaja ostala na životu za ulazak u četvrtfinale, no Panathinaikos je slavio kod njemačkog Brose Basketsa i Repešina momčad se oprostila od Eurolige.

Grke je samo pobjeda vodila među osam najboljih, nakon što je Unicaja slavila kod Efesa. No, to se za Ukićevu momčad očito nije bio problem. Ukić je upisao četiri poena za 30 minuta provedenih na parketu.

U jedinoj utakmici 13. kola skupine F izraelski Maccabi Tel Aviv upisao je visoku pobjedu protiv turskog Beşiktaşa 101-58.

Recimo i da je u ranije završenom susretu iste skupine moskovski CSKA pred svojim navijačima nadigrao Real Madrid 81-72, čime je došao na prag osvajanja prvog mjesta u skupini. Naime, ukoliko se na kraju i zatvori krug s jednakim brojem pobjeda i poraza između te dvije momčadi, CSKA će biti prvi zbog pobjede od devet poena razlike. "Kraljevski klub" slavio je u Madridu s jednim manje!

Euroliga, 13. kolo:

skupina E

CSKA - Real Madrid 81-72

Efes Anadolu - Unicaja 64-70

Brose Baskets - Panathinaikos 60-82

Redoslijed: 1. CSKA 10-3, 2. Real Madrid 9-4, 3. Anadolu Efes 9-4, 4. Panathinaikos 9-4, 5. Unicaja 7-6, 6. Žalgiris 5-7, 7. Alba Berlin 2-10, 8. Brose Baskets 0-13

skupina F

Maccabi - Beşiktaş 101-58

Redoslijed: 1. Barcelona 11-1, 2. Maccabi 8-5, 3. Himki 7-5, 4. Olympiakos 7-5, 5. Siena 7-5, 6. Caja Laboral 6-6, 7. Fenerbahçe 2-10, 8. Beşiktaş 1-12

23. rujan 2024 03:29