Pau Gasol i Sergio Llull
 REUTERS/Jim Young
POMELI IH S PARKETA

NEVJEROJATNA POBJEDA ŠPANJOLSKE Nećete vjerovati s koliko su koševa razlike pregazili Litvu

Piše: HinaObjavljeno: 14. kolovoz 2016. 09:12

Košarkaši Španjolske s nevjerojatnih su 109-59 porazili Litvu u dvoboju 4. kola skupine B olimpijskog turnira u Rio de Janeiru te time zadržali izglede za plasman u četvrtfinale.

Španjolska je već nakon prve četvrtine imala prednost od 15 koševa (26-11) pa +19 na poluvremenu (48-29), 39 koševa viška nakon treće četvrtine (84-45) i čak +50 na kraju utakmice, što je druga najuvjerljivija pobjeda na ovom turniru koji je reprezentacija SAD-a otvorila pobjedom nad Kinom 119-62.

Španjolske strijelce je s 23 koša predvodio Pau Gasol, Nikola Mirotić je ubacio 17, a Rudy Fernandez 13. Kod Litavaca Mindaugas Kuzminskas postigao je 17, Mantas Kalnietis 16 koševa, a svi ostali igrači zajedno 26.

Španjolcima je to druga pobjeda zaredom, nakon dva uvodna poraza od Hrvatske i Brazila, a Litva je doživjela prvi poraz. U prvoj utakmici 4. kola u skupini B Argentina je u dva produžetka svladala Brazil sa 111-107.