GREGORY SHAMUS Getty Images Via Afp
NAKON 28 PORAZA

Bojan Bogdanović i Pistonsi napokon došli do pobjede, sjajni Luka Dončić srušio Warriorse

Ponovno briljantni Slovenac imao je 39 poena, osam skokova i deset asistencija
Piše: N. Matičević/HinaObjavljeno: 31. prosinac 2023. 08:22

Nakon 28 uzastopnih poraza, Detroit Pistonsi su napokon stigli do pobjede. Na domaćem parketu su sa 129:127 svladali Toronto Raptorse. Do pobjede ih je predvodio Cade Cunningham s 30 poena i 12 asistencija, dok je naš Bojan Bogdanović upisao 19 poena, sedam skokova i tri asistencije za 36 minuta igre. Kod gostiju su najbolji bili Pascal Siakam s 35 i Dennis Schroder s 30 poena.

Pistonsi su tako okončali grozan niz od 28 uzastopnih poraza, najdulji niz poraza u jednoj sezoni u povijesti NBA lige. Detroit dijeli neslavni rekord sa Sixersima, ali oni su 28 utakmica zaredom izgubili od ožujka do studenog 2015., u dvije sezone, a pobjedom protiv Toronta Pistonsi su spriječili da postanu apsolutni negatvni rekorderi.

Dario Šarić upisao je samo tri poena za 15 minuta igre u porazu svojih Golden State Warriorsa od Dallas Mavericksa 122:132. Šarić je uz to imao devet skokova i četiri asistencije.

Najbolji u redovima Warriorsa bili su Steph Curry i Chris Paul s 25, odnosno s 24 poena. Goste je predvodio ponovno briljantni Luka Dončić koji je imao 39 poena, osam skokova i deset asistencija.

Timberwolvesi su u derbiju Zapada pobijedili Lakerse s 108:106, a Anthony Edwards zabio je 31 poen za 38 minuta. Nickeil Alexander-Walker dao je 21 poen s klupe za Minnesotu, koja je ostvarila svoju četvrtu pobjedu u pet utakmica. Mike Conley dodao je 15 poena i sedam asistencija, a Rudy Gobert 13 poena i 13 skokova.

Anthony Davis predvodio je Lakerse s 33 poena, 17 skokova i osam asistencija. LeBron James je na svoj 39. rođendan završio s 26 poena uz šut 10-21.

Tyrese Haliburton postao je prvi igrač u 33 godine koji je postigao uzastopne utakmice s najmanje 20 poena i 20 asistencija kada je vodio Indianu do pobjede nad New Yorkom u Indianapolisu. Haliburton, koji je u četvrtak imao 21 poen i 20 asistencija u 120:104 pobjedi protiv Chicago Bullsa, završio je s 22 poena i 23 asistencije u subotu. On je treći igrač u povijesti NBA lige koji je skupio najmanje 20 poena i 20 asistencija u uzastopnim utakmicama, pridruživši se članovima Kuće slavnih Magicu Johnsonu (18.-19. prosinca 1984.) i Johnu Stocktonu (1.-3. ožujka 1990.). Donte DiVincenzo zabio je rekord karijere od 38 koševa za Knickse.

Svi rezultati:

Golden State Warriors - Dallas Mavericks 122:132 (Dario Šarić 3 koša, 9 skokova, 4 asista za 15 minuta igre)

Utah Jazz - Miami Heat 117:109

Detroit Pistons - Toronto Raptors 129:127 (Bojan Bogdanović 19 koševa, 7 skokova, 3 asista za 36 minuta igre)

Indiana Pacers - New York Knicks 140:126

Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 105:92

Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 108:106

17. travanj 2024 15:51