Bojan Bogdanović
 ALEX GOODLETT/GETTY IMAGES/PROFIMEDIA Alex Goodlett/Getty Images/Profimedia
KAKVA PARTIJA! ALI...

Bogdanović odigrao utakmicu karijere u doigravanju, ali Utah je na korak do ispadanja, Clippersi poveli

Clippersi su ubilježili pobjedu 119:111 i poveli s 3:2 u seriji polufinala Zapada.
Piše: HINAObjavljeno: 17. lipanj 2021. 08:41

LA Clippersi su u petoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije sa 119-111 pobijedili Utah Jazz kojem nije pomogao ni Bogdan Bogdanović sa 32 koša, a Atlanta Hawks su na Istoku svladali Philadelphia 76erse i došli nadomak plasmana u konferencijsko finale.

Clipperse je predvodio Paul George sa 37 koševa i 16 skokova, Marcus Morris Sr. je dodao 25 koševa, a Reggie Jackson 22. Clippersi sada u seriji na četiri pobjede vode 3-2, a šesta se utakmica igra u petak u Los Angelesu.

Bojan Bogdanović je zabio devet trica u ukupnom učinku od 32 koša u 38:26 minuta na terenu (šut iz igre 10/20, trice 9/17) pridodavši tome tri skoka. Donovan Mitchell, koji ima problema s gležnjem, ubacio je 21 koš uz pet asistencija i isto toliko skokova.

Jazz je na poluvremenu vodio 65-60, a Bogdanović je u prvoj četvrtini zabio šest od svojih devet trica. Treća je četvrtina donijela preokret i Clippersi su nadigrali Jazz sa 17-5 za vodstvo od deset koševa. U tom je dijelu utakmice Utah promašio svih deset pokušaja za tricu, a Los Angeles ga je nadigrao 32-18 za vodstvo od 92-83 na početku zadnje četvrtine.

Ivica Zubac je odigrao 8:21 minutu za Clipperse u pobjedi svoje momčaid pridonio je sa samo dva koša, jednim skokom i jednim blokom.

SOFASCORE

Grafika: SofaScore za SN

Atlanta Hawks su svladali Philadelphia 76erse 109-106 iako su gubili čak 26 koševa na utakmici, a Trae Young je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi kojoj sada nedostaje samo jedna pobjeda za plasman u konferencijsko finale.

Young je utakmicu završio sa 39 koševa. John Collins je dodao 19 koševa i 11 skokova za Hawkse, a Danilo Gallinari 16 koševa.

Šesta utakmica se igra u petak u Atlanti.

Hawks su zaostajali 18 koševa na početku zadnje četvrtine u kojoj su nadigrali Sixerse 40-19. Atlanta je prvi put došla u vodstvo kada je Young zabio tri slobodna bacanja 1:26 minuta do kraja za prednost 105-104.

Kod Philadelphie najbolji je bio Joel Embiid sa 37 koševa i 13 skokova, pet asistencija i četiri bloka, ali je promašio dva slobodna bacanja 10.2 sekundi prije kraja kada su Sixersi gubili 107-104.

Seth Curry je ubacio 36 koševa za Philadelphiju, od čega sedam trica.

18. travanj 2024 09:16