ŠPANJOLCI BOLJI

Mladi hrvatski košarkaši u posljednjoj sekundi ostali bez finala EP-a do 20 godina

Naši momci ostali su bez finala nakon drame, koju je zaključo Oriol Pauli "tip-inom" iz ubacivanja sa strane, sekundu i osam desetinki prije kraja
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 20. srpanj 2014. 00:28

Nakon sedam uzastopnih pobjeda, Španjolska je u posljednjoj sekundi polufinala zaustavila Hrvatsku na Europskom prvenstvu košarkaša do 20 godina. Naši momci ostali su bez finala nakon drame, koju je zaključo Oriol Pauli "tip-inom" iz ubacivanja sa strane, sekundu i osam desetinki prije kraja. Akcija pod nazivnikom klasičnog nadmudrivanja. Kako trenerskog, tako i igračkog.

Hrvatska će se danas od 18.15 boriti za europsku broncu sa Srbima, koji su doživjeli poraz od Turske.

Nakon lošeg prvog poluvremena, igrači Damira Milačića zavezali su protivnika, koji je punih šest minuta treće četvrtine bio bez poena, a kad je "vruć" postao Dominik Mavra, te vezao dvije trice, kao i u završnici drugog poluvremena, svojom ukupnom petom je u 29. minuti donio 48:39.

Španjolce je u utakmici ostavio Sebastian Saiz, a propuštenu priliku za dotući protivnika platili smo serijom 8-0, koja je tri minute prije kraja donijela zaostatak od pet poena (54:59). Nadu je vratio Tomislav Gabrić dvjema tricama u samoj završnici. Prvom minutu prije kraja za -2, te još jednom za 61:61 nakon čega je ostalo spomenutih i kobnih 1,8...