Luka Gerlanc / CROPIX
ZADAR - PARTIZAN 69-68

Ludnica u Višnjiku: Zadrani bez centara izdržali uraganski finiš Partizana!

Piše: Bernard PalekaObjavljeno: 13. prosinac 2014. 21:56

Nije moglo bez drame. U završnici, kao i prije dvije godine, Zadar je došao do velike pobjede, treće uzastopne, protiv jakog Partizana koji je u igri bio do kraja.

Obećavajući je bio početak Zadra. Vodstvo od 4:0, zamjetna količina energije, odlučnosti i hrabrosti dodatno su podgrijali ozračje na tribinama i Višnjik je do kraja utakmice nudio prilično razbarušenu košarkašku atmosferu. Zadrani su u prvom poluvremenu 'držali banku' i čuvali i sačuvali vodstvo premda je Partizan u nekoliko navrata priprijetio, u početku kad je došao do 10:10, te u završnom dijelu druge četvrtine nakon što je Zadar imao 30:21. Beograđani su tad ubacili šest poena uzastopce, jednim dijelom i zato jer je Zadar u svom napadu ostao bez realizacije, ali ipak je domaća momčad pokazala da je kontrola lopte i rezultata u njezinim rukama. Zadar je u tom dijelu utakmice svoju prednost sagradio na pristojnom ubačaju za dva poena (14 – 26), na dvjema Šangovim tricama, jedinim momčadskim, te na prevlasti u skoku, a u cjelini u boljoj organizaciji igre. S druge je strane Partizan imao samo jednu ( Pavlović) tricu, u nekoliko navrata opasan je u napadačkim skokovima i u realizaciji bio Milutinov, ali zato su gosti ukupno imali slabu realizaciju iz igre (12 – 25), te čak sedam (2 – 9) nepogođenih slobodnih bacanja. Zadrovu realizaciju nosio je Josip Sobin (5 – 5), ali pomogli su i ostali, a kad je o obrani riječ i u tom je segmentu domaćin imao bolji učinak i u skoku, u zagrađivanju, u pritisku na lopti…

Partizan je promijenio model napada u trećoj četvrtini, gurala se lopta u reket Zadra, mic po mic ubacivali poeni, pala je i jedna trica ( Mačvan), a Zadar je dosta vremena potrošio dok nije našao način kako će uzvratiti. Jedno je vrijeme domaćin živio samo na slobodnim bacanjima, tek je Sobin iz igre poentirao za 40:36. Onda je uslijedilo razdoblje u kojem su Florence (trica), pa Sobin i opet Florence povezali sedam poena i Zadar se izmakao na 50:42 na kraju treće četvrtine što je otišlo na 53:42 Florenceovom tricom na početku zadnje četvrtine, te na 55:42 Ramljakovim slobodnim bacanjima.

Zadar je potom pao u euforiju, upropastio je šest napada, popio dvije kontre, ostao bez Sobina (još prije i bez Kraljevića) zbog pet osobnih, a Partizan se u 35. minuti prišuljao na 55:53, vratio utakmicu na početak. Dramatična je bila završnica, Florence je tricom vratio domaće u život i postavio 61:55, Partizan se nije dao, išlo se koš na koš preko 63:59 i 65:59 Ivanovljevim košem, ali je brzo uzvratio Dallo, a 29 sekundi prije kraja Ramljak je pogodio jedno slobodno bacanje za 66:61. Nije tu bio kraj, Andrić je ubacio brzu tricu za 66:64 20 sekundi prije kraja. Florence je miran na slobodnim bacanjima za 68:64, nizali su se mini timeouti, publika je na nogama iščekivala kraj… Zadar je opet preko Andrića naivno primio tricu, a Marko Ramljak zaradio dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, a 3, 7 sekundi prije kraja Bošnjak je napravio prekršaj na Andriću. Mirna ruka za jedno, promašio je drugo, Šango uhvatio loptu, vrijeme je iscurilo i – kraj! Velika pobjeda Zadra…

ZADAR - Dvorana "Krešimir Ćosić". Gledatelja: 6000.

Suci: Pukl(Slovenija), Obradović( Bosna i Hercegovina) i Koljenšić(Crna Gora).

ZADAR: Segarić, Ivanov (7), Kraljević (8), Šango (6), Sobin (14), Širko, Špaleta, Ramljak (5), Bošnjak (3), Florence (23),Jurica.

PARTIZAN: Pavlović (13), Tepić (2), Marinković, Dallo ( 8), Milutinov, Milosavljević (11), Mačvan (14), Gagić (4), Andrić (8), Milutinović, Bezbradica, Bogdanović.

22. rujan 2024 11:08