Croatia's Zoran Planinic drives past USA's Chauncey Billups during their World Basketball Championship preliminary round match in Istanbul, Turkey, Saturday Aug. 28, 2010. (AP Photo/Ibrahim Usta)
 AP
EUROLIGA

Lončar i Planinić srušili Real!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. listopad 2012. 22:50

Uz velikih doprinos hrvatskih košarkaša Krešimira Lončara i Zorana Planinića, ruski Himki je u 2. kolu skupine A Eurolige u svojoj dvorani svladao Real Madrid s 86-85…

Sjajno je Himki odradio cijelo prvo poluvrijeme i riješio ga u svoju korist s 42-35 iako je malo više od tri minute prije kraja imao i plus 12 (40-28). Madriđani ni u trećoj četvrtini nisu uspjeli pronaći rješenje za raspoložene domaćine koji su u posljednjih deset minuta ušli s vodstvom 69-55.

Tada su Rusi ipak pali što je ''kraljevski klub'' znao iskoristiti i pet minuta prije kraja je poveo sa 72-71. Himkijeve košarkaše to, međutim, nije dotuklo, uspjeli su se ponovno podići, čak i povesti s plus sedam (82-75). Završnica je bila neizvjesna, ali domaći su znali sačuvati prednost.

Lončar je bio najbolji strijelac utakmice - za 21 i pol minutu ubacio 16 koševa, te im dodao četiri skoka i asistenciju. Iz igre je gađao 6-8, a iz slobodnih bacanja 4-4. Planinić je za 34 minute ubilježio 12 poena (dvica 3-4, trica 1-5, slobodna bacanja 3-5), te četiri skoka i sedam asistencija. Kod Reala su Rudy Fernandez i Felipe Reyes ubacili po 15 koševa, dok je povremeni hrvatski reprezentativac Dontaye Draper skupio pet poena (dvica 1-1, trica 1-1) i četiri asistencije za nešto manje od 20 minuta na parketu.

Euroliga, 2. kolo:

Skupina A

Himki - Real Madrid 86-85

Union Olimpija - Fenerbahҫe (kasnije)

Redoslijed: 1. Real Madrid 1-1, 2. Panathinaikos 1-1, 3. Himki 1-1, 4. Olimpija 1-0 (-1), 5. Fenerbahҫe 1-0 (-1), 6. Cantu 0-2

25. rujan 2024 12:25