AFP
EUROLIGA

Leon Radošević srušio Barcu, Šarićev Efes slavio u Vitoriji, Real Madrid ušutkao Delije

Piše: ArhivaObjavljeno: 02. siječanj 2015. 23:53

Najveće iznenađenje 1. kola drugog kruga eurolige napravila je berlinska Alba koja je kod kuće srušila Barcelona sa 80-70. Katalonci su ušli u utakmicu s 10-0, ali Nijemci su na krilima sjajnog Leona Radoševića u drugom dijelu izveli uragan koji je potpuno izbrisao Barcu s terena. Bivši košarkaš Cibone za 20 minuta zabio je 16 koševa i imao je 5 skokova. Doprinos pobjedi domaćih dao je i Marko Banić sa 4 poena, dok je kod poraženih Ante Tomić zabio 8 koševa uz užasan šut (3-10). Igrao je i Mario Hezonja - za 18 minuta zabio je pet koševa...

Šarićev Efes na gostovanju kod Laboral Kutxe zaostajao je gotovo cijelu utakmicu, ali sjajnom zadnjom četvrtinom (17-9) Turci su stigli do važne pobjede. Dario Šarić nije odigrao utakmicu za pamćenje, ali je opet imao 9 koševa i 8 skokova...

Crvena zvezda, jedini ABA ligaš u drugom krugu Eurolige, nadala se senzaciji protiv Real Madrida, ali na kraju nije bila ni blizu. Kraljevi su dobili lakše nego što rezultat govori (79-72) i ušutkali 20.000 navijača u beogradskoj Areni.

Nižnji Novgorod je u gostima deklasirao Armani Milano s 79-59, dok je u derbiju dana CSKA u gostima nakon produžetka srušio Fenerbahce (84-81).

22. rujan 2024 11:03