Damir Krajač/CROPIX
ABA LIGA

Zagreb slavio nakon drame

Što se Zagreba tiče, izgleda da je prekasno za doigravanje s obzirom da četvrtoplasirani Partizan bježi s omjerom 12-6
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. veljača 2012. 23:27

Košarkaši Zagreba upisali su gostujuću pobjedu u sklopu 21. kola regionalne ABA lige. Bolji su u infarktnoj završnici susreta bili od slovenske momčadi Helios Domžala s 82-81. Zagrebaši su veći dio susreta lovili zaostatak od nekoliko koševa prednosti. Na ulazu u posljednje dvije minute utakmice Zagreb je poveo četiri koša razlike (77-73) i činilo se da je konačno slomio nadahnutog domaćina.

Međutim, nakon što je Mario Kasun, u posljednjoj minuti susreta, stavio dva slobodna bacanja za vodstvo Zagreba 79-78, najbolji igrač domaćeg sastava Earl Darnley Gay pogođa tricu za vodstvo Heliosa (81-79).

Izgledalo je kao da je taj koš pokopao Zagreb, ali ne i Amerikanca Seana Maya koji pogađa polaganje uz prekršaj. May uspješno stavlja i dodatno slobodno bacanje te Zagreb ponovno vodi (82-81).

Imao je Helios napad za pobjedu, ali je je Klemen Prepelić promašio polaganje.

Bila je to jubilarna 10. pobjeda Zagrebaša (10-9) ove sezone u ABA ligi, te 14. poraz Heliosa (5-14). No, što se Zagreba tiče, izgleda da je prekasno za doigravanje s obzirom da četvrtoplasirani Partizan bježi s omjerom 12-6.

ABA liga, 21. kolo:

Helios - Zagreb 81-82

Redoslijed: 1. Maccabi 17-1, 2. Cedevita 13-4 (-1), 3. Budućnost 13-5, 4. Partizan 12-6...

06. listopad 2024 14:56