Getty
BEZ DVOJBI

Piše: HinaObjavljeno: 31. prosinac 2015. 10:50

U dvoboju dvije NBA momčadi koje u svojim redovima imaju hrvatske košarkaše Orlando Magic je na domaćem parketu svladao Brooklyn Netse sa 100-93, no Mario Hezonja se nije upisao u strijelce kod pobjedničkog sastava dok je Bojan Bogdanović postigao 20 koševa za poražene.

Na sinoćnjem programu bilo je još devet utakmica, a glavna vijest je drugi poraz prvaka Golden State Warriorsa koji su izgubili na gostovanju kod Dallas Mavericksa 91-114. Minnesota je na svom parketu pobijedila Utah 94-80, a Damjan Rudež nije nastupio za domaćine.

U dvoboju između Orlanda i Netsa, gosti su većim dijelom susreta bili u prednosti, ali ponovno su slabo odigrali završnicu. Posljednju minutu Magic je riješio u svoju korist sa 8-0 i minimalni zaostatak od 92-93 pretvorio u prilično uvjerljivu 100-93 pobjedu.

Brooklyn je kod vodstva 93-92 imao napad, ali se Jarrett Jack poskliznuo, te potom i izgubio loptu. U sljedećem napadu domaćih Tobias Harris pogodio je za vodstvo 94-93, a zatim je Jack 25 sekundi prije kraja promašio šut za preokret da bi igrači Orlanda u završnici pogodili svih šest slobodnih bacanja, dok su Netsi zaredali s pogreškama. Bogdanović je na terenu proveo čak 38:22 minuta, za 20 koševa šutirao je 8-11 za dva i 1-6 za tri, te je pogodio jedino slobodno bacanje, a ostvario je i 6 skokova i 3 asistencije. Hezonja je za Orlando igrao osam minuta i za to vrijeme uputio jedan neprecizan šut za tricu i ostvario jednu asistenciju.

Orlando su do pobjede predvodili Nikola Vučević sa 20 koševa i devet skokova, te Evan Fournier sa 17 koševa i pet asistencija. Kod Netsa više od Bogdanovića zabio je tek Brook Lopez koji je upisao 24 koša i 15 skokova.

"Raspali smo se u završnici. Šteta, odigrali smo dobro veći dio utakmice. Moram priznati Orlando je u završnici odigrao sjajnu obranu," kazao je trener Netsa Lionel Hollins.

S omjerom pobjeda i poraza 19-13 Orlando se i dalje drži u vrhu Istočne konferencije, dok je Brooklyn s omjerom 9-23 pretposljednji na Istoku, te treći odozada u čitavoj ligi.

3. Portland 14 20 .412 9

4. Minnesota 12 20 .375 10