Getty
SPURSI NASTAVILI NIZ

VIDEO Bogdanović i Hezonja dvoznamenkasti: Durant tricom u završnici donio pobjedu Thunderu

Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 22. prosinac 2015. 09:44

U sinoć odigranim NBA utakmicama nastupila su sva trojica hrvatskih košarkaša. Kvalitetan učinak imali su Bojan Bogdanović i Mario Hezonja.

Bogdanović je u 105-102 gostujuću pobjedu svoje momčadi protiv Chicago Bullsa ugradio 12 poena i 2 skoka za 27 minuta igre. Netse je do slavlja, kojim su prekinuli negativan niz od pet uzastopnih pobjeda, vodio Brook Lopez s 21 košem i 12 skokova. Kod Bullsa je najbolji bio Jimmy Butler s 24 koša.

Hezonjin Orlando slavio je na gostovanju kod New York Knicksa 107-99, a hrvatski reprezentativac je u Madison Square Gardenu upisao 11 koševa uz tri asistencije za 19 minuta provedenih na parketu. Hezonja je iz igre gađao 5-8, a Orlando je prekinuo seriju Knicka od četiri uzastopne pobjede. Najbolji igrač Magica bio je Nikola Vučević s 26 koševa i 9 skokova.

Boston Celticsi kod kuće su slavili protiv Minnesote sa 113-99, a Damjan Rudež je kod poraženog sastava ostao bez koša i pokušaja šuta za 10 minuta igre. Kelly Olynyk vodio je Celticse sa 19 koševa.

Najneizvjesniju utakmicu večeri odigrali su LA Clippersi i Oklahoma City Thunder. Slavio je na kraju Thunder 100-99 tricom Kevina Duranta 5.8 sekundi prije kraja. Russell Westbrook zabio je 33 koša za Thunder, a Durant 24 za njihovu 11. pobjedu u 14 utakmica. Kod Clippersa je najbolji bio Chris Paul s 32 koša i 10 asistencija.

Kažimo na kraju da je San Antonio kod kuće pobijedio Indianu 106-92 čime su zadržali stopstotni učinak u domaćim utakmicama (16-0). Kawhi Leonard vodio je Spurse s 24 koša, 6 skokova i 5 asistencija.