NBA LIGA

Veliki preokret Warriorsa

Piše: HinaObjavljeno: 20. studeni 2015. 11:08

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, aktualni prvak Golden State je i dalje neporažen, Miami je slavio protiv Sacramento Kingsa, a Cleveland protiv Milwaukeeja.

Golden State Warriorsi su i sinoć ostali neporaženi iako su gubili sa čak 23 koša u prvom poluvremenu. Stephen Curry je zabio 40 koševa za 13. uzastopnu pobjedu Warriorsa od početka sezone. Sinoć su sa 124-117 slavili protiv Los Angeles Clippersa. Klay Thompson je dodao 25 koša, Harrison Barnes 21, a Draymond Green 19.

Najbolji strijelac Clippersa bio je Chris Paul sa 35 pogodaka, Blake Griffin je zabio 27, a Jamal Crawford 15. Golden State je smanjio zaostatak na 83-76 pred kraj treće četvrtine nadigravši Los Angeles sa 22-11. Warriorsi su u zadnjoj četvrtini pogodili 11 šuteva iz 15 pokušaja i realizirali su devet od 10 slobodnih bacanja te su nadskakali Clippers sa 11-6.

Dwyane Wade je zabio 24 koša za pobjedu Miami Heata od 116-109 nad Sacramento Kingsima koji su igrali bez suspendiranog DeMarcusa Cousinsa. Pomogli su mu Chris Bosh sa 23 koša i 11 skokova i Tyler Johnson sa 19 koševa.

Cousins, koji ima prosjek od 30.8 koševa po utakmici u zadnjih pet susreta suspendiran je na jednu utakmicu zbog udaranja igrača Atlante Ala Horforda u glavu. Kod Sacramenta najučinkovitiji je bio Marco Belinelli sa 23 pogotka, a Rajon Rondo je upisao nevjerojatnih 18 asistencija uz 14 loševa te devet skokova.

Cleveland Cavaliersi su sa 115-110 bili bolji od Milwaukee Bucksa i došli do pobjede nakon dva poraza. LeBron James je zabio 27 koševa, a Kevin Love 22 uz 15 skokova. J.R. Smith je ubacio 18.

Najučinkovitiji kod Milwaukeeja bio je Giannis Antetokounmpo sa 33 koša, najviše u karijeri. Bucksi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 21 koš u drugoj četvrtini i smanjiti razliku na 84-79 pred kraj treće četvrtine, ali im to nije bilo dosta.

Milwaukee je u cijeloj utakmici upisao samo 22 skoka.

3. Denver 6 6 .500 1

4. Minnesota 5 7 .417 2