PERASOVIĆ

Valencia poravnala u Barceloni

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. svibanj 2012. 16:41

U drugoj polufinalnoj utakmici doigravanja u španjolskom košarkaškom prvenstvu Valencija je uzvratila Barceloni za težak poraz u prvoj utakmici, te pobjedom 81-76 u Blaugrani poravnala omjer na 1-1.

U neizvjesnoj drugoj utakmici serije na tri pobjede Valencija je u završnici uspjela sačuvati prednost, te poravnati rezultat na 1-1. Osjetnije vodstvo domaćih iz prve četvrtine 21-14, gosti su anulirali odmah u drugoj dionici pa je semafor na poluvremenu pokazivao prednost Valencije 39-37.

Na početku zadnje četvrtine Perasovićeva je momčad imala četiri koša viška, a na ulasku u zadnje tri minute rezultat je opet bio u egalu 67-67. Tada serijom 7-1 gosti bježe na plus pet, da bi potom najraspoloženiji igrač Barcelone Huertas svojom serijom vratio domaće na minus jedan (74-73).

Međutim, u ključnim trenucima Martinez je prvo tricom, a potom i s još dva poena prelomio susret. Zadnju šansu za Katalonce kod vodstva gostiju 79-76 propustio je u ovom dvoboju indisponirani Juan Carlos Navarro, koji je tim šutom promašio i treći od tri pokušaja za tri poena.

Najbolji kod pobjedničkog sastava bili su Martinez s 18 koševa i 4 asistencije, De Colo sa 16 i 5 dodavanja, te Faverani koji je ubacio 15.

Kod branitelja naslova zadovoljio je jedino spomenuti Huertas koji je ubilježio 18 poena i 8 asista, dok su razočarali Navarro sa 6 i Lorbek s 9 koševa.

Polufinalna serija seli u Valenciju gdje su na rasporedu naredne dvije utakmice, od kojih se prva igra u srijedu 30. svibnja.