AP
POGLEDAJTE VIDEO

Stanko Barać odigrao odličnu utakmicu za Caju Laboral na gostovanju u San Antoniu

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 17. listopad 2010. 12:00

Hrvatski košarkaš Caje Laboral Stanko Barać odigrao je vrlo dobru utakmicu u San Antoniju, na gostovanju kod Spursa u sklopu NBA predsezone.

Na parketu AT&T Centera Spursi su pobijedili Caju Laboral 108-85, a hrvatski centar je odigrao skoro 37 minuta i u tom periodu upisao 17 koševa (šut iz igre 7/20), 11 skokova, tri blokade i pet izgubljenih lopti.

Također, Barać je bio glavni protagonist incidenta krajem prve četvrtine u kojem je nenamjerno u borbi za loptom ozlijedio najveću zvijezdu protivničke momčadi Tima Duncana. Zahvatio je Barać Duncana prstom po oku, zbog čega je centar domaćeg sastava ostao u svlačionici skoro do poluvremena.

Ipak, nakon zelenog svjetla od klupskih liječnika Duncan se vratio u igru, te je u 12 minuta u igri u trećoj i četvrtoj četvrtini skupio 10 koševa i 11 skokova.

- Na početku me dosta boljelo, ali sada je sve dobro. Ionako mi je potrebno samo jedno oko – šalio se Duncan nakon utakmice.

Inače, Barać je bio treći najefikasniji igrač svoje momčadi, budući da je David Logan ubacio 20, a Mirza Teletović 18 koševa. Spurse je predvodio Tony Parker s 22 koša.

Od ostalih utakmica spomenimo 95-85 pobjedu Houston Rocketsa nad New Jersey Netsima u utakmici igranoj u kineskom Guangzhou, kao i 90-87 pobjedu moskovskog CSKA nad Cleveland Cavaliersima u Quicken Loans Areni.

CSKA je do pobjede nad bivšim klubom LeBrona Jamesa predvodio Ramunas Šiškauskas s 22 koša, dok je bivši Cibinin razigravač Jamont Gordon upisao 19 koševa, 7 skokova i 6 asistencija.

U utakmici igranoj u Guangzhou publika je naravno razdragano dočekala svog miljenika Yao Minga, a ovaj im se za 19 minuta na parketu na podršci odužio s 10 koševa i 5 skokova.