SRBIJA - HRVATSKA 73:72

Srbija u zadnjim sekundama utakmice oduzela Hrvatskoj četvrtfinale SP-a!

Hrvatska ipak nije izdržala do kraja, Srbija je u zadnjem napadu stigla do slobodnih bacanja, točnije u zadnjoj sekundi, a Rašić je realizirao jedno što je bilo dovoljno za pobjedu!
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 04. rujan 2010. 13:45

Košarkaška reprezentacija Hrvatske poražena je u tijesnoj završnici osmine finala Svjetskog prvenstva u Turskoj od Srbije 73-72.

Izabranici Josipa Vrankovića odigrali su svoju najbolju utakmicu na Svjetskom prvenstvu, ali na kraju su pali u neizvjesnoj završnici nakon pogođenog slobodnog bacanja Aleksandra Rašića sekundu prije posljednjeg zvuka sirene.

Hrvatska je loše otvorila utakmicu i na startu je gubila rezultatom 5-0. No, malo po malo hrvatski su košarkaši započeli bolje igrati u obrani i raznovrsno u napadu, te su nakon četiri minute prvi put došli u vodstvo (12-9). Tricom Krešimira Lončara Hrvatska je prvu četvrtinu dobila rezultatom 27-19.

U drugoj četvrtini Srbija je uhvatila priključak, a prvih je pet minuta Hrvatsku ostavila na tek dva koša. Ipak, na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Hrvatske 36-34, a Vrankovićeva je momčad u tom periodu poostigla tek devet koševa. U trećoj četvrtini vodstvo se konstantno izmjenjivalo s jedne na drugu stranu, dok se u posljednjih deset minuta ušlo s vodstvom Srbije 54-50.

Posebice je neizvjesna bila posljednja minuta susreta u kojoj su se izmjenjivala slobodna bacanja na obje strane. U tim je trenucima Marko Popović pogađao slobodna bacanja za Hrvatsku, Krstić i Rašić za Srbiju.

Kod rezultata 72-72 nakon Popovićevih pogođenih slobodnih bacanja Srbima je ostalo pet sekundi za napad, koje je Rašić iskoristio za prodor u kojem ga je faulirao Davor Kus. Rašić je pogodio prvo slobodno bacanje, drugo namjerno promašio da bi isteklo preostalo vrijeme, te tako poslao Hrvatsku kući.

Najefikasniji igrač Hrvatske bio je Popović s 21 košem i 5 asistencija, Roko Leni Ukić zabio je 11, a Marko Banić 10 koševa uz sedam skokova. Kod Srba je Kristć ubacio 16 koševa, dok je Rašić postigao koš manje.

TIJEK UTAKMICE

4.ČETVRTINA

Srbija vodi 70:69, deset sekundi do kraja Hrvatska ima napad!

Rezultat je 67:65 za Srbiju, minuta do kraja!

Hrvatska se polako vraća, trica Popovića za 64:60 vodstvo Srbije!

Koš-faul Rašića i realizirano slobodno bacanje za vodstvo Srbije 61:54!

Hrvatska je imala nekoliko prilika za izjednačenje ali Srbija i dalje vodi, 56:54!

3.ČETVRTINA

Trica Teodosića i koš Macvana za prednost Srbije od 54:50!

Tri minute do kraja treće četvrtine, igra se u istom ritmu, Srbija vodi 47:46!

U zadnje tri minute izjednačena igra jednih i drugih, Srbija i dalje vodi, 43:42!

Hrvatska loše otvorila drugi dio, Srbija povela 39:38!

2.ČETVRTINA

Hrvatska je ipak uspjela zadržati vodstvo na poluvremenu, na odmor se odlazi rezultatom 36:34 u korist Hrvatske!

Kešelj vraća tricu i smanjuje rezultat na samo plus dva za Hrvatsku, 34:32!

Prva trica Popovića za vodstvo Hrvatske od 34:29!

Kešelj samnjuje na samo plus dva za Hrvatsku, 29:27!

Tepić i Perović za 6:0 Srbije u drugoj četvrtini, rezultat je 27:25 za Hrvatsku!

1.ČETVRTINA

Lončar postiže tricu, Hrvatska nakon prve četvrtine vodi 27:19!

Marko Banić upisuje svoje prve poene, Hrvatska vodi 24:19!

Nekoliko povezenih grešaka u napadu i loših reakcija u obrani, no Hrvatska i dalje vodi, 20:15!

Sjajna blokada Tomasa i prvi koš Tomića za vodstvo Hrvatske od 16:11!

Nakon prekršaja Bjelice Ukić je iznudio koš-faul i iz slobodnog bacanja također poentirao te Hrvatska sada vodi 12:9!

Bogdanović postiže tricu i donosi izjednačenje!

Nakon prvih minutu i pol Srbija protiv Hrvatske vodi sa 5:0!

06. listopad 2024 18:36