Ronald Gorsic / CROPIX
A-1 LIGA ZA PRVAKA

Split prokockao +14, Cedevita slavila u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja

Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 17. svibanj 2012. 00:00

Iako su veći dio utakmice bili u vodstvu, splitski Žuti nisu uspjeli kreirati senzaciju u Domu sportova. Cedevita je bez ozlijeđenih Warrena i Smodiša do 1-0 polufinalu doigravanja došla nakon dobre i izuzetno uzbudljive utakmice.

Gostujući trener Nikša Bavčević krenuo je s petorkom u kojoj su se našli Dijan i Grgurević umjesto Babića i Vujčića, a Cedevita je imala 4:0 nakon 25 sekundi, te 8:2 i 10:4 u drugoj minuti. Što je Split poništio serijom 8-0. Miro Bilan je dobro koristio činjenicu što ga čuva gotovo 20 centimetara niži Grgurević, no, to domaća momčad nije iskoristila da bi napravila nekakvu prednost. Splićani su prvo vodstvo upisali u sedmoj minuti, Dijanovim koš-faulom za 13:12. Nakon čega su u igru ušli Vujčić i Babić, koji su držali goste u egalu. Dok su na drugoj strani 'trpali' Marko Car i Dontaye Draper.

Nakon šest izjednačenja i osam promjena u vodstvu, te Cedevitinog vodstva 35:30 (Owens), pa opet 37:32 (Car) u 16. minuti, Split je u seriji 14-2 ugradio niz 11-0, te poveo 46:39 tricom Ante Grgurevića.

Prvo poluvrijeme ponudilo je zanimljivu košarku, Split je nametnuo svoju igru, oduzeo je Cedeviti tranziciju, prije svega pametnom igrom u napadu koja je rezultirala visokim postotkom ubačaja iz igre od čak 51 posto, dok su razliku napravili na sedam napadačkih skokova i osam izgubljenih lopti domaćina..

Utakmica visokih brojki nastavila se i u trećoj četvrtini u kojoj se razigrao Nikola Vujčić, a vrijedi zabilježiti da je Josip Sobin u 22. minuti pogodio prvo slobodno bacanje nakon što je promaćio pet za redom. Bilan je, pak, doveo Cedevitu na 45:51 nakon čega je uslijedila splitska serija 12-4 u kojoj je Vujčić ubacio osam poena. Te je na semaforu u 28. minuti zasvijetlilo gotovo nestvarnih 63:49 za Žute. Ipak, trice Baždarića i Princa sa sirenom na isteku trećih deset minuta, donijele su seriju 8-2, te se u posljednju četvrtinu ušlo sa 65:57 za Split.

Novih 5-1 donijeli su ukupnih 13-3 domaćina. Pogodio je Bagarić preko Sobina, ali i promašio slobodno bacanje, da bi Princ novom tricom donio potpunu neizvjesnost - 62:66 u 32. minuti. Nakon Sobinovog ubačaja, zabili su Owens i Baždarić, da bi Mimica vratio Split na +5. Što se održavalo do četiri minute prije kraja i 75:70. A Cedevita je serijom 6-0 u 37. minuti došla do prvog vodstva (76:75) još od sredine druge četvrtine...

Minuta odmora urodila je plodom za goste jer je nakon nje Subotić pogodio tricu, a potom je za 80:76 zabio Vujčić. Rezultat s kojim se ušlo u posljednje dvije minute. Bilanova dva i Sobinovo samo jedno bacanje označili su 81:78, što je minutu i 15 sekundi prije kraja Vukušić tricom pretvorio u 'nulu'.

U ruletu bacanja posljednjih 30 sekundi, Draper pogađa oba, Subotić jedno, pa Owens oba i tu je priči bio kraj.