SPLIT POBIJEDIO GORICU Nestvarna serija 64-19 donijela petu pobjedu Splićana!

Piše: Vedran BabićObjavljeno: 27. studeni 2015. 20:47

SPLIT - GORICA 86:61 (15:20, 21:13, 28:8, 22:20)

Split, dvorana KK Split na Gripama. Gledatelja 400. Suci: Kardum (Šibenik), Hadžić (Pula) i Sušanj (Rijeka).

Split: Subotić (9), I. Jukić (2), Kotrulja (1), Markulin (7), Filipović (15), Dijan (7), Matić (3), J. Jukić (6), K. Vučić (1), Đugum (12), Ćubela (6), Širko (17).

Gorica: Kapusta (3), Šutalo (1), Petrović, Smolić (2), Mašić (8), Konjević (4), Zrnić (17), Papac (3), Demo (4), Herendić, Prgomet (5), Skokna (14).

Košarkaši Splita upisali su petu pobjedu ove sezone. I to kako - nestvarnom serijom 64:19! Nesvakidašnji prizor na Gripama... Nakon početnih 12:7 Splita Gorica je reagirala serijom 21:4 za vodstvo 28:16, a onda je krenuo žuti uragan koji je potrajao preko pune dvije četvrtine, od 13. do 34. minute. Na poluvremenu je još bilo tijesno, plus tri za Split, a sve je definitivno bilo prelomljeno u sjajnoj trećoj četvrtini.

U tom se razdoblju razigrao novopridošli Henrik Širko koji je sa 17 poena, četiri skoka i tri asista bio igrač s najvećom valorizacijom na susretu. Sve to za samo 16 minuta na parketu i uz samo jedan promašaj iz igre.

"U početku je previše srljao, htio se dokazati. U drugom poluvremenu to je bilo to. Dao nam je energiju, agresivnost i moć u zraku. Imao je bezbroj ukradenih lopti, zakucavao je i istrčavao kontre", zadovoljan je Širkom bio trener Splita Ivica Skelin.

Spomenuta serija s početka teksta zaokružila se kada je u posljednjoj četvrtini na semaforu zasvjetlilo 80:47. U završnim minutama Skelin je priliku dao i igračima s manjom minutažom poput Vučića i Ivana Jukića, a na koncu su se svi domaći košarkaši upisali u strijelce. Susret je Split zaključio s čak 55 posto trice (12/22)!

Nakon zaista dugo vremena bila je to uistinu fantastična partija Splita. A sljedećeg vikenda na Gripe stiže vodeći Zagreb. "Mravi" su favoriti, Skelin kaže da su "najkompletnija i najozbiljnija momčad lige", ali uz sinoćnju igru iz većeg dijela dvoboja Split se ima čemu nadati.

22. rujan 2024 04:04