Niksa Stipanicev / CROPIX
LIGA ZA PRVAKA

Šarić sjajan u Šibeniku: Cibona prošla Baldekin, prva pobjeda Cedevite

Piše: Hrvoje SliškovićObjavljeno: 06. travanj 2014. 01:07

Zagrebački klubovi ostvarili su sve tri pobjede u 2. kolu A-1 lige za prvaka. Šibenik, nošen pjesmom 2500 gledatelja, približio se na 50-55 krajem treće četvrtine, ali Cibona je preživjela rupu od deset uzastopnih promašaja. Prvak je utakmicu uzeo u svoje ruke kada se Dario Šarić (18 koševa, 10 skokova, šest asista) spustio pod koš, na kraju je bilo 67-81 (Bašić 16/ Siriščević 19). Cibona je pogodila 11 trica, od toga Siriščević tri.

Cedevitin vlak opet vozi po pobjedničkim tračnicama. Ništa drugo se nije niti očekivalo s obzirom da su igrali protiv Jollyja, drugog šibenskog kluba u ovoj ligi.

Igrači su većim dijelom utakmice pokušavali odobrovoljiti Repešu kojega su naljutili igrom protiv Zadra dva dana prije pa su gušili obranom i na 20 razlike minutu i pol do kraja. U drugom poluvremenu primili su 24 koša, završilo je 84-62 (Smith 21, Nurkić 17/ Cinac 18).

Zagreb je u Trnskom pobijedio Kvarner 86-65 (Šarac 22, Brnas 20/ Čakarun, Širko 13).

Rezultati 2. kola Lige za prvaka PH za košarkaše:

Zagreb - Kvarner 2010 86-65 (Aljoša Šarac 22, Toni Brnas 20 poena/ Marijan Čakarun i Henrik Širko po 13 koševa)

Cedevita - Jolly JBS 84-62 (Nolan Smith 21, Jusuf Nurkić 17/ Dino Cinac 18)

Šibenik - Cibona 67-81 (Domagoj Bašić 16/ Ivan Sirišćević 19, Dario Šarić 18)