FINAL FOUR

Real deklasirao Tomićevu Barcelonu, Maccabi šokirao CSKA i izborio finale

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. svibanj 2014. 22:20

Košarkaši telavivskog Maccabija i madridskoga Reala finalisti su Eurolige i u nedjelju će odlučiti tko će biti novi prvak Europe. U polufinalu završnog turnira u Milanu Maccabi je slavio protiv moskovskog CSKA s 68-67, dok je Real u "El Classicu" više nego uvjerljivo "demolirao" Barcelonu s čak 100-62.

Real je slomio Barcelonu u trećoj četvrtini, koju je Kraljevski klub dobio s 28-11, te s ogromnom prednošću od 73-48 ušao u zadnji period utakmice, a nakraju je razlika iznosila nevjerojatnih 38 koševa razlike. Kod Reala su najbolji bili Rodriguez (21), Mirotić (19) i Fernandez (12), dok je hrvatski reprezentativac Ante Tomić s 16 poena i 8 skokova bioo daleko najbolji kod katalonskog kluba.

Izraelce je do finala odveo koš Tyresea Ricea šest sekundi prije kraja dvoboja i to nakon što je CSKA 20 sekundi do sirene vodio s četiri koša (67-63). Uz Ricea (13) junak Maccabija bio je i David Blu (15) koji je tricom 12 sekundi dokraja smanjio na 67-66, a u zadnjem napadu Rusa Viktor Hrjapa je izgubio loptu, a Rice položio za pobjedu. Maccabi je zadnju četvrtinu dobio s 23-12, a u pobjedničkom sastavu hrvatski košarkaš Andrija Žižić je na parketu proveo samo dvije minute, te upisao jednu asistenciju. Kod Rusa, koji su u utakmici vodili i s 15 koševa, najbolji su bili Saša Kaun (14) i Miloš Teodosić (12).

Real čeka naslov prvaka od daleke 1995., a Maccabi će u nedjelju tražiti svoj šesti naslov, zadnji su osvojili 2005.