TURNIR U FRANCUSKOJ

Printezis sa zvukom sirene srušio Hrvatsku, Bojan Bogdanović ponovno najbolji

Za Grke nisu igrali ozlijeđeni Bouroussis (rebro) i Spanoulis (leđa), mi smo doputovali bez Darija Šarića (gležanj), a Repeša nije uvodio u igru Planinića i Delaša
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 09. kolovoz 2013. 22:45

Hrvatska je poražena na startu turnira u Strasbourgu. Izgubila je, iako je nadoknadila minus 12 (60:72) iz 31. minute. Štoviše, Ukić je Sloukasu oteo loptu 11 sekundi do sirene, a samo sedam sekundi do konca utakmice Bogdanović je pogodio svoju četvrtu tricu na utakmici, za izjednačenje, za 85:85.

Grci, odnosno njihov trener Andrea Trinchieri uzeo je minutu odmora, a ona je, očito, dobro iskorištena. Jer, šutirali su Grci čak tri puta na koš u tih šest sekundi! Najprije je Mavrokafalidis preuzeo odgovoronst, no promašio je, ali i skočio u napadu, pa još jednom promašio, ali je ovaj put skočio pod hrvatskim obručem Printezis, koji je i stavio koš za pobjedu Grka sa sirenom!

Jasmin Repeša vjerojatno je poludio, ne zbog poraza od Grka, od kojih se uvijek može izgubiti, već zbog činjenice da je poraz uslijedio zbog dva skoka u napadu Grka u zadnjem napadu na utakmici, što je nedopustivo. Uostalom, Grci su nas cijelo vrijeme uništavali skokom. Imali su ih na koncu utakmice 12 više od Hrvata, ali čak 12 u napadu. Do 31. minute i vodstva Grka od 72:60 skupili su ih deset, pa je Repeša mijenjao po trojicu odjednom. Također, malo je toga Hrvatska obranila na visokim pozicijama, a grčke četvorke pogađale su i vanjske šutove. Sve u svemu, kad Repešina momčad primi 87 poena, onda je to barem dvadeset više od onoga što bi on kao trener volio vidjeti.

Prvi put na utakmici Grčka se odlijepila na 32:24 koncem prvog dijela, ali je Hrvatska preko Marka Tomasa i Krune Simona u priključku zaključila prvi dio. U nastavku je Grčka držala prednost do 31. minute, kad je Repeša najprije poslao na parket Ukića, Tomasa, Bogdanovića, Tomasa i Tomića, znači nisku postavu, kasnije i dodao Markotu na krilnom cenrtu te se počela kidati grčka prednost. Trice su pogodili Bogdanović, Ukić i Simon, a Hrvatska je prvi put na ulazu u posljednje dvije minute mogla izjednačiti, ali je Žoriću sviran faul u napadu. Na ulazu u posljednju minutu Bogdanović je promašio tricu za izjednačenje, a Zisis pogodio za 85:80. Onda je Bogdanović stavio dva bacanja za 85:82. Na 11 sekundi do kraja Ukić je ukrao loptu Slokasu, Bogdanović je na sedam do konca stavio novu tricu za 85:85, a onda nas je izbezumio i uništio grčki napadački skok te nas je Printezis konačno porazio.

Za Grke nisu igrali ozlijeđeni Bouroussis (rebro) i Spanoulis (leđa), mi smo doputovali bez Darija Šarića (gležanj), a Repeša nije uvodio u igru Darka Planinića i Antu Delaša.

Osim groznog skoka Hrvata, bode u oči i nesrazmjer u osobnim pogreškama, jer Grci su ih napravili 16, mi čak 28. Što sugerira da smo bili grubi, valjda. Kad se to prebaci na liniju, Grci su šutirali 31, a mi samo 12 slobodnih bacanja...

Sutra igramo protiv domaćina Francuza.

GRČKA - HRVATSKA 87-85

(17:16, 26:26, 27:18, 17:25)

GRČKA: Vasileiadis, Zisis 6, Perperoglou 3 (3-4), Fotsis 9 (1-3), Papanikolaou 4 (2-2), Mavrokefalidis 16 (4-4), Vougioukas 13 (7-8), Kaimakoglou, Bramos 13 (3-4), Printezis 14 (2-2), Sloukas 4 (2-2), Kavadas 2 (2-2), Katsivelis 3.

HRVATSKA: Tomić 6, Andrić 2, Draper 6 (2-2), Bogdanović 25 (3-5), Rudež, Tomas 15 (4-4), Ukić 14, Simon 9 (1-1), Markota 4, M. Delaš 2, Žorić 2, Planinić, A. Delaš.

SLOBODNA BACANJA: Grčka 26-31 (84%), Hrvatska 10-12 (83%). OSOBNE POGREŠKE: Grčka 16, Hrvatska 28.

ŠUT: Grčka 27-55 (49%), Hrvatska 33-56 (59%). SKOK: Grčka 32 (20+12), Hrvatska 20 (17+3).

TRI POENA: Grčka 7-24 (29%) - Bramos 2, Fotsis 2, Mavrokefalidis 2, Katsivelis 1; Hrvatska 9-20 (45%) - Bogdanović 4, Ukić 2, Simon 2, Tomas 1.

13. rujan 2024 00:40