NBA

Poraz Cavaliersa

Piše: HinaObjavljeno: 15. studeni 2015. 11:35

Milwaukee Bucksi su sinoć nakon dva produžetka sa 108-105 pobijedili Cleveland Cavalierse kojima je prekinut niz od osam pobjeda.

Jerryd Bayless je dobio nepoželjan zadatak- morao je čuvati LeBrona Jamesa u zadnjim minutama produžetka. I uspio je! James nije zabio koša u zadnjih 3:15 minute drugog produžetka.Bayless je zabio 17 koševa u utakmici koja je završila sa spornim zviždukom suca na kraju prvog produžetka. James je predvodio Cleveland sa 37 pogodaka.Michael Carter-Williams je ubacio 17 koševa za Milwaukee, dok je Giannis Antetokounmpo dodao 16 uz 11 skokova u 45 minuta. Greg Monroe je zabio 16 koševa upisavši 17 skokova za Buckse.J.R. Smith je pogodio tricu 27 sekundi prije kraja drugog produžetka približivši Cleveland na 108-105, ali je Monroe uhvatio loptu u napadu 3 sekunde prije kraja za pobjedu Milwaukeea.

Sporni prekršaj dogodio se 7.4 sekundi prije kraja prvog produžetka kod izjednačenog rezultata. James je blokirao šut Baylessa 10 sekundi do kraja. Sudac je pomislio da je čuo Clevelandovu klupu kako zove time out te je to označio zvuždukom prisilivši Cavalierse na time out. Nakon toga je James promašio tricu i odveo utakmicu u drugi produžetak.Clevelandov Kevin Love je zabio 24 koša uz 14 skokova i tako došao do svog 300. double-doublea u karijeri u samo 449 NBA utakmica.

Jamal Crawford je sa 37 pogotka predvodio Los Angeles Clipperse u pobjedi od 101-96 nad Detroit Pistonsima. Blake Griffin je dodao 34 pogotka , uključujući i ključni šut 17 sekundi do kraja nakon dodavanja Crawforda. Kod Detroita najbolji strijelai bili su sa 20 pogodaka Ersan Ilyasova i Reggie Jackson, dok je Andre Drummond dodao 18 uz 19 skokova.Detroitu je ovo treći uzastopni poraz.

Dallas Mavericksi su sa 110-98 pobijedili Houston Rocketse, a Raymond Felton je pred kraj zadnje četvrtine zabio sedam uzastopnih pogodaka za prednost Dallasa od 14 koševa. Charlie Villanueva je zabio 19 koševa uz Feltona dok su Mavericksi igrali bez Dirka Nowitzkog, Wesleya Matthewsa i Chandlera Parsonsa.James Harden je predvodio Houston sa 25 pogodaka, 10 asistencijai sedam skokova, a Terrence Jones je ubacio 23 koša. Dallas je imao prednost od čak 26 koševa u prvom poluvremenu prije nego se Houston sabrao i počeo pogađati u trećoj četvrtini. No unatoč svemu tome Houston nije došao na jednozmanekasti zaostatak u drugom poluvremenu.

Philadelphia 76ers su u dalje bez pobjede nakon što su ih sinoć San Antonio pobijedili sa 92-83. LaMarcus Aldridge je zabio 17 koševa uz 19 skokova za pobjedu Spursa. Ovo je deseti uzastopni poraz 76ersa od početka sezone.Philadelphijin rookie Jahlil Okafor je zabio 21 koš uz 12 skokova za svoj drugi double-double. Kod San Antonia istaknuli su se još i veterani Tony Parker sa 16 pogodaka i Tim Duncan sa 15.

Eric Bledsoe je sa 30 koševa odveo svoj Phoenix Suns do pobjede od 105-81 nad Denver Nuggetsima.Uz 30 koševa Bledsoe je upisao i sedam skokova te četiri asistencije. Tyson Chandler je dodao 11 pogodaka i osam skokova i Phoenix je prekinuo niz Denvera od tri pobjede. Will Barton je bio najučinkovitiji kod Nuggetsa sa 19 pogodaka i 12 skokova.

20. rujan 2024 21:10