CROPIX
FANATIČNA OBRANA!

Pobjeda digla Arenu na noge: Hrvatska u drugom dijelu razbila Makedonce!

Kao i u dvoboju protiv Slovenije u subotu, naši košarkaši nešto su slabije ušli u utakmicu, te su većim dijelom prvoga poluvremena hvatali zaostatak
Piše: HinaObjavljeno: 08. rujan 2015. 15:07

Hrvatski košarkaši ostvarili su drugu pobjedu na ovogodišnjem EuroBasketu svladavši u susretu 3. kola skupine C u zagrebačkoj Areni Makedonce sa 73-55 (15-18, 15-14, 22-10, 21-13).

Kao i u dvoboju protiv Slovenije u subotu, naši košarkaši nešto su slabije ušli u utakmicu, te su većim dijelom prvoga poluvremena hvatali zaostatak. Nakon početnog vodstva Hrvatske od 7-2, Makedonija je serijom 10-0 preokrenula na 7-12 i držala vodstvo do kraja prvog dijela.

Makedonci su odlično šutirali trice u prvoj četvrtini (3-5), a pogodili su i prvi šut u drugom dijelu, ali kako su s se njihovi glavni igrači s vremenom sve više umarali, počeli su promašivati, te je bilo samo pitanje vremena kada će veća kvaliteta Hrvatske izbiti na vidjelo.

To se dogodilo u drugih 20 minuta, Hrvatska je košem Bogdanovića povela sa 38-37 u 24. minuti, uslijedile su trica Ukića, tri slobodna bacanja Šarića i koš Tomića za 48-39, te je bilo jasno kako će Hrvatska ostvariti drugu pobjedu.

Makedonski kapetan Vlado Ilievski tricom uz dodatno slobodno bacanje smanjio je na 52-46 početkom četvrtog dijela, ali uslijedio je novi udar Hrvatske koja je pobjegla na 69-49 i ostvarila sigurnu pobjedu.

Dario Šarić je sa 15 koševa i sedam skokova predvodio Hrvatsku, Bojan Bogdanović je dodao 13 uz šest skokova, Krunoslav Simon 12, a Ante Tomić 10 uz devet skokova. Predrag Samardžiski je sa 10 ubačaja bio najefikasniji kod Makedonije.

Hrvatska će u 4. kolu u srijedu (21 sat) igrati protiv Nizozemske, dok će natjecanje u skupini okončati u četvrtak (18 sati) protiv Gruzije.

Ranije u utorak Slovenija je sa 81-74 svladala Nizozemsku, dok je Grčka sa 79-68 pobijedila Gruziju.

Nakon tri kola Grčka je vodeća sa 3-0, slijede Hrvatska i Slovenija sa 2-1, Nizozemska i Makedonija su na 1-2, a Gruzija na 0-3.

HRVATSKA - MAKEDONIJA 73-55 (15-18, 15-14, 22-10, 21-13)

Prijenos uživo!

Kraj utakmice! Gotovo je, Hrvatska je slavila s 73-53!

Četvrta četvrtina:

39' To smo čekali!!! Hezonja je moćno zakucao u kontri, ali koš ne važi jer mu je prethodio faul nekoliko koraka ranije.

39' Atraktivno zakucavanje Makedonaca u kontri! Ali, prekasno za bilo kakvu promjenu tijeka utakmice.

37' Šarić zabija koš uz faul! I relizira bacanje, Hrvatska na 20 razlike!

36' Triiiiiica Simona za velikih 17 razilke!

35' Odlični Bogdanović je ubacio oba slobodna, sada je na 13 poena i 6 skokova. Sjajan povratak 'Babe'!

34' Hrvatskoj su sada iscurile dvije/tri trice...

34' Makedonci sami na trici, lopta ulazi!

33' I sada trica Bogdanovića, Hrvatska vodi 13 razlike!

33' Simon pogađa tricuuuu!

32' Tomić je pogodio jedno bacanje, vodimo sedam razlike!

31' Makedoncima prvi poeni u zadnjoj dionici.

Treća četvrtina: Hrvatska vodi 52-42!

30' Hrvatska prvi puta na 10 poena prednosti!

29' Novi poeni Šarića, Hrvatska vodi 9 razlike!

28' Šarić je relaizirao sva tri bacanja, Hrvatska ima najveće vodstvo na utakmici!

28' Šarić pod faulom gađa tricu i dobiva slobodna bacanja!

26' Koš Hendrixa, ali odgovara Ukić!

25' Tomić je pogodio za tri poena prednosti!

24' Skok u napadu i poeni Bogdanovića za vodstvo!

23' Igra se praktički koš na koš u Areni.

21' Tomić je u svom stilu igrom s leđima prema košu došao do dva poena.

Druga četvrtina: Na poluvremenu je 32-30 za Makedoniju.

20' Završilla je druga četvrtina, Makedonci vode dva razlike, ali za očekivati je da će Hrvatska okrenuti rezultat.

20' Makedonci opet zabili za vodstvo, Ukić 'popio' tešku bananu!

19' Tomić je pogodio jedno bacanje za izjednačenje!

18' Odlični Šarić zabija svoj novi koš pod obručem!

17' Luda trica Makedonaca, Simonovski je s osam metara pogodio preko Bogdanovića.

17' Šarić je izjednačio s dva poena u reketu!

16' Simon je smanjio na dva razlike lijepom akcijom.

15' Nova trica Makedonije, novo vodstvo od tri razlike!

14' Sjajna akcija bivših 'zagrebaša', Simon kroz obranu za Žorića koji zakucava! Stpičević pogodio tricu odmah nakon toga!

13' Hrvatska igra previše sporo, a u obrani je curilo preko Hezonje par puta.

11' Trica Stipčevića za izjednačenje!! Ilievski odmah vraća...

Prva četvrtina: Makedonija vodi 18-15

10' Žorić je zaključio četvrtinu s dva poena!

10' Hrvatska promašuje lagane lopte...

9' Žoric zakucava u kontri! Bravo Luka!

8' Makedonci pogađaju svoj slobodna bacanja i vode 7 razlike.

8' Hezonja forsira šut za tricu, lopte ne ulaze u koš...

7' Šarić pogađa koš preko Hendrixa! 15-11 za Makedoniju!

6' Ukić je prekinuo seriju Makedonaca s dva poena! Oni odmah odgovaraju s tricom.

5' Makedonci su prešli u vodstvo, napravili su seriju od 10-0. Perasović je pozvao time-out!

5' Makedonci su brzo izjednačili.

3' Ante Tomić je zabio dva poena!

3' Sjajan asist Šarića za Bodanovića i novi koš Hrvatske!

2' Prvi poeni za Makedonce.

2' Šarić je realizirao jedno slobodno bacanje.

1' Bogdanović je zabio prva dva poena!

Počela je utakmica!

U Areni ima još praznih mjesta, čini se kako neće biti ispunjena do kraja.

Dobra vijest za Hrvatsku prije samog početka utakmice - Bojan Bogdanović je navodno spreman i mogao bi čak početi utakmicu u prvoj petorci, čuli smo od komentatora HRT-a u dvorani. Hrabar je naš 'Babo', tu nema sumnje!

24. rujan 2024 06:25