NBA DOIGRAVANJE

Miami Heat u finalu četvrti put zaredom, James briljirao u izbacivanju Indiane

Već do poluvremena bilo je sve jasno i kada je Indiana na početku drugog dijela nastavila povećavati zaostatak, bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će izgubiti
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 31. svibanj 2014. 11:12

Košarkaši Miamija slavili su u šestoj utakmici finala Istočne konferencije i tako prvi dohvatili finale lige. U šestom susretu Indiani nisu dali niti malo šanse i uvjerljivo su slavili sa 117-92.

Svjesni kako bi bilo vrlo teško odnijeti pobjedu u sedmoj utakmici u Indianapolisu, košarkaši Miamija išli su na sve ili ništa i tražili pobjedu na svom parketu za prolaz u finale lige. Jednako tako i za Indianu je ovo bila utakmica ogromnog uloga jer je poraz automatski značio i oproštaj.

Međutim od početka susreta Heat je dominirao terenom, bio puno bolji protivnik i njegova prednost je iz minute u minutu rasla. Već do poluvremena bilo je sve jasno i kada je Indiana na početku drugog dijela nastavila povećavati zaostatak, bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će izgubiti.

Uoči posljednje četvrtine Miami je imao prednost 91-58, a tri minute ranije Indiana je zaostajala vrlo ružnih 86-49.