Ronald Goršić / CROPIX
KUP HRVATSKE

Kvarner korak do senzacije: Cibona jedva do Final Foura, Kus i Šarić spasili Vukove

Piše: Vedran FilipovićObjavljeno: 07. siječanj 2014. 21:33

Senzacija je bila na pomolu, ali momci iz Draženovog doma ponovno su se provukli kroz Rijeku. U posljednjoj četvrtini povukli su iskusni Davor Kus i Dario Šarić, sjajni Kvarner je ispao iz kupa zbog nijansi, jedne ili dvije lopte...

Inače, dvorana je bila zatvorena 15-ak minuta prije početka, više nije bilo mjesta ni za čačkalicu, a Armada je pripremila lijepu plavo-bijelu koreografiju, za košarku rijetko vidljivu. Ali, gosti su zaigrali obranu na ABA nivou te su i suci (omjer bacanja 19-35) tolerirali neke kontakte na koje A-1 domaćini (izvan natjecateljskog ritma!) nisu baš navikli, pa je -14 (7:21) u osmoj minuti bio logičan slijed događaja s obzirom na lepršavost u napadu, pogotovo Blassingamea i Šarića. Škifić se brzo morao dignuti s klupe, no samo je nakratko (15:22) uspio povezati domaće redove.

Razlika u odnosu na Olimpiju ili, naprimjer, Budućnost bila je u činjenici da je Rimac na riječkom parketu mogao držati Martina Junakovića koji je na 'playu' izgledao - u najmanju ruku - konkurentno, stoga ritam Vukova nije padao ni na jednom dijelu parketa. Trica Širka za sirenom poluvremena označila je kraj 8:0 serije za 34:39 što je, s obzirom na početak, bio 'jackpot' za mlađeg Anzulovića.

Rezultatska 'klackalica' nastavila se lomiti, Kus i Jagodić-Kuridža držali su Vukove u blagoj prednosti, ali Škifić (21 poen) i društvo igrali su, prvenstveno obranu, na gornjoj granici mogućnosti, pa su u zadnjih deset minuta ušli sa svega -4 (56:60).

Vidjevši da šale više nema, najjača petorka Cibone krenula je s dobro isprobanim napadom - Dario Šarić na 'izolaciji'. Zula je odgovorio zonom 2-3, dvorana je podivljala jer je Kvarner stigao na koš zaostatka (Radić, 62:64), čak nije pomoglo ni sedam vezanih poena 35-godišnjeg Kusa jer je Boban znao odgovoriti s dva projektila.

Ali, Riječani su ponovno ostali za 'dlaku' kratki, Dario Šarić pogodio je tri od četiri, a Martin Junaković oba bacanja u posljednjoj minuti za prolaz Cibone na Final Four kupa. Kvarneru je nedostajao jedan šut, skok, krađa, asistencija, odluka, bilo što da možda i prestigne goste koji su do zadnje sekunde - strepili.

Kvarner 2010 - Cibona 74:79 (13:21, 21:18, 22:21, 18:19)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 1000.

Kvarner 2010: Stipčić 9 (2-2), Veljačić 4 (2-2), Čakarun 2, Radić 12 (2-3), Salamun 3, Boban 8, Škifić 21 (2-2), Šamanić, Krivec 6 (4-6), Širko 7 (2-2), Krstinić, Mustapić 2 (2-2). Trener: Vladimir Anzulović.

Cibona: Kus 19 (5-5), Planinić 6 (2-3), Blassingame 5 (2-5), Šarić 18 (10-14), Božinović, Rozić 6, Jagodić-Kuridža 14 (4-4), Junaković 9 (4-4), Mavra, Arapović 2, Gabrić. Trener: Slaven Rimac.

22. rujan 2024 04:39