EUROLIGA

Košarkaši CSKA zaustavili ludu seriju Real Madrida od 31 pobjede u nizu

Nenad Krstić je za CSKA ubacio 18 koševa i dodao šest skokova, a Vladimir Micov i Andrej Voroncevič su se istaknuli s 14 poena
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. siječanj 2014. 20:58

Nakon 31 uzastopne pobjede u službenim utakmicama u aktualnoj sezoni, košarkaši Real Madrida su naletjeli na zid u Moskvi. Domaći CSKA je u 4. kolu Topa 16 Eurolige slavio s 85-71. Real je ove sezone imao 16 pobjeda u španjolskom prvenstvu, 13 u Euroligi i dvije u domaćem Superkupu. Seriji je došao kraj u ruskoj prijestolnici, protiv vječnog rivala CSKA-a koji je igrao bez ozlijeđenih Kylea Hinesa i Sonnyja Weemsa. No, to ga nije omelo da dođe do velike pobjede, a dominirao je praktički od prve minute. Točnije, Real je vodio s 3-2 i to mu je bila jedina prednost u cijeloj utakmici!

U drugoj su četvrtini Moskovljani vodili s 37-18, ali su Madriđani do poluvremena smanjili na 40-30, a onda su u trećoj dionici u nekoliko navrata došli na minus tri. Bolje od toga ipak nisu mogli, CSKA je u završnoj četvrtini bio nezaustavljiv i došao je do treće pobjede u skupini F. Real je također na omjeru 3-1, a tri pobjede ima i Maccabi koji kasnije igra protiv Partizana.

Nenad Krstić je za CSKA ubacio 18 koševa i dodao šest skokova, a Vladimir Micov i Andrej Voroncevič su se istaknuli s 14 poena. Za goste je 19 koševa postigao Sergio Rodriguez, dok je hrvatski reprezentativac Dontaye Draper igrao 13 minuta, te upisao jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Košarkaši Fenerbahçea došli su do prve pobjede u Topu 16 Eurolige. Na svome su parketu u 4. kolu svladali Panathinaikos sa 77-72, a prvi je strijelac dvoboja bio naš Bojan Bogdanović...

Pobjednik se odlučivao u neizvjesnoj završnici u koji je presudne koševe postigao litavski krilni igrač Linas Kleiza. Nije se, međutim, Fener trebao ni dovesti u takvu situaciju budući da je na poluvremenu imao vodstvo 39-28, a na ulazu u zadnju četvrtinu 56-50. No, Panathinaikos je malo po malo ''nagrizao'' prednost domaćih i umalo na kraju kreirao preokret.

U momčadi Željka Obradovića, koji je pobijedio klub u kojem je ostvario najveće uspjehe, Bogdanović je ubacio 15 koševa (dvice 5-7, trice 0-3, slobodna bacanja 5-8), te dodao jedan skok i tri asistencije. Kleiza i Nemanja Bjelica su postigli po 13 koševa, a naš Luka Žorić je upisao tri poena (dvice 1-1, slobodna bacanja 1-2) i dva skoka. Za goste je 14 koševa ubacio Ramel Curry, a Roko Ukić je ubilježio četiri poena (dvice 2-3, trice 0-5) i tri asistencije.

Košarkaši Barcelone i nakon četiri kola u Topu 16 Eurolige ne znaju za poraz. U četvrtak su u svojoj Blaugrani svladali Unicaju s 83-79..

Namučili su Andalužani favorizirane Katalonce, ali do senzacije ipak nisu došli. Domaće su predvodili Boštjan Nachbar s 13 koševa i četiri skoka i Juan Carlos Navarro s 12 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Naš Ante Tomić je za 23 minute igre upisao devet koševa (dvice 3-5, slobodna bacanja 3-3), tri skoka i dvije asistencije. Marija Hezonje ovom prilikom nije bilo u sastavu Barcelone.

Prvo mjesto u skupini F je preuzeo Maccabi koji nakon četiri kola jedini ima maksimalan učinak. U četvrtak je pred svojim navijačima deklasirao Partizan s 88-67, uz 16 koševa i devet skokova Alexa Tyusa, te 15 poena i pet asistencija Tyresea Ricea.

Bayern je kod kuće sa 72-66 poražen od Galatasaraya kojem je to prva pobjeda u drugom krugu. U turskom je klubu s 21 košem najefikasniji bio Carlos Arroyo.

Euroliga, Top 16, 4. kolo:

skupina E

Fenerbahçe - Panathinaikos 77-72

Barcelona - Unicaja 83-79

Redoslijed: 1. Barcelona 4-0, 2. Panathinaikos 3-1, 3. Emporio Armani 2-1 (-1), 4. Unicaja 2-2, 5. Laboral Kutxa 1-2 (-1), 6. Olympiacos 1-2 (-1), 7. Fenerbahçe 1-3, 8. Anadolu Efes 0-3 (-1)

skupina F

CSKA - Real Madrid 85-71

Maccabi - Partizan 88-67

Bayern - Galatasaray 66-72

Redoslijed: 1. Maccabi 4-0, 2. CSKA 3-1, 3. Real Madrid 3-1, 4. Bayern 2-2, 5. Lokomotiv 1-2 (-1), 6. Galatasaray 1-3, 7. Partizan 1-3, 8. Žalgiris 0-3 (-1)

22. rujan 2024 08:42