Andrija Lučić / Cropix
NLB LIGA

Katastrofa Zadra

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 27. studeni 2010. 11:18

U petak su odigrane prve dvije utakmice 9. kola regionalne košarkaške NLB lige, a Zadar je upisao već sedmi poraz. Na svom su parketu pali protiv Krke koja je slavila 100-94.

Već nakon prve četvrtine je Zadar zaostajao 11 poena (25-14) i iako su kvalitetno odigrali do kraja poluvremena, novo potonuće su doživjeli u trećoj četvrtini koju su izgubili sa čak 33-20 i nakon toga se više nisu mogli vratiti "u igru" za dva boda.

Ivan Batur je sa 18 poena bio prvi strijelac Zadrana, dok su po 14 dodali Ivan Tomas i Pavle Marčinković. Zoran Dragič je sa 22 poena bio prvo ime Krke koja je ovom pobjedom zasjela na prvo mjesto ljestvice.

Točnije, to mjesto dijele sada s Hemofarmom koji je u petak poražen kod Crvene zvezde 77-73.

Ostale se utakmice ovog kola igraju tijekom subote i nedjelje.

NLB liga, 9. kolo:

Zadar - Krka 94-100

Crvena zvezda - Hemofarm 77-73

Redoslijed: 1. Krka 7-2, 2. Hemofarm 7-2, 3. Budućnost 5-3 (-1), 4. Cedevita 5-3 (-1), 5. Union Olimpija 5-3 (-1), 6. Nymburk 5-3 (-1)..., 8. Cibona 4-4 (-1), 9. Zagreb 4-4 (-1)..., 11. Zadar 2-7...

22. rujan 2024 07:36