FIBA Europe
KOŠARKA U-16

Hrvatska - C. Gora 100-48!

Svaku je četvrtinu naša reprezentacija dobila s najmanje 11 poena razlike, a najefikasniji u deklasiranju Crne Gore bio je Ante Žižić sa 17 poena i 11 skokova
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. kolovoz 2013. 00:29

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina starosti deklasiranjem Crne Gore otvorila je drugu fazu natjecanja na Europskom prvenstvu u Ukrajini i odmah osigrala četvrtfinale...

Naši su košarkaši slavili rezultatom 100-48, što je najuvjerljivija pobjeda u dosadašnjem dijelu natjecanja. Kadeti izbornika Tomislava Rupčića pucali su čak 56.9 posto iz igre, dok su Crnogorce sveli na svega 28.8 posto. Svaku je četvrtinu naša reprezentacija dobila s najmanje 11 poena razlike, a najefikasniji u deklasiranju Crne Gore bio je Ante Žižić sa 17 poena i 11 skokova.

Nik Slavica pridodao je 16 poena i osam skokova, dok je Dragan Bender ubacio 13 koševa, upisao šest skokova i podijelio sedam asistencija. Zanimljivo, svi su se igrači Hrvatske koji su bili raspoloživi za utakmicu upisali u listu strijelaca. Kod Crnogoraca nijedan igrač nije ubacio više od osam poena.

Hrvatsku, koja je i dalje neporažena, u utorak očekuje dvoboj protiv reprezentacije Francuske, koja na svom kontu ima pobjedu i dva poraza.