FENER PRED ISPADANJEM

Galatasaray nanio prvi poraz CSKA-u, sjajni Andrić zabio Kiriljenku i društvu 16 koševa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. veljača 2012. 22:42

Hrvatski košarkaški reprezentativac Lukša Andrić odigrao je odličnu utakmicu i bio jedan od ključnih figura u domaćoj pobjedi Galatasaraya protiv CSKA-a 68-64 u 4. kolu skupine E drugog kruga Eurolige.

Prvi je to poraz moskovskog kluba ove sezone u najjačem europskom klupskom natjecanju. Momčad Jonasa Kazlauskasa u prvom je krugu imala omjer pobjeda i poraza 10-0, a i u Topu 16 je prije ovoga četvrtka imala sva tri slavlja. I dalje je CSKA na ''pole positionu'' u skupini E, ali sve četiri momčadi su još uvijek u igri za dva mjesta koja vode u četvrtfinale.

Rusi su na poluvremenu imali pet koševa prednosti (36-31), a vodili su i većim dijelom treće četvrtine, ali do kraja te dionice domaći su ih košarkaši definitivno ulovili i ušli u završnu četvrtinu s minimalnim vodstvom (55-54). Gosti su odmah na startu posljednje dionice izjednačili, ali Galatasaray je ubrzo došao do novog vodstva i do kraja ga nije ispuštao.

Andrić je za 23 minute na parketu ubacio 16 koševa uz šut iz igre 6-10, odnosno 4-5 s crte slobodnih bacanja. Dodao je i sedam skokova, jednu blokadu te tri izgubljene lopte, a igru je zbog petog prekršaja napustio minutu i pol prije kraja. Najefikasniji je u domaćim redovima s 22 koša bio J oshua Shipp, dok su kod gostiju po 11 poena ubilježili Saša Kaun i Aleksej Šved.

Barcelona je u skupini H slavila na gostovanju kod Žalgirisa (67-58) i s četiri pobjede u isto toliko kola na pragu je plasmana u četvrtfinale. Juan Carlos Navarro je s 18 koševa i pet asistencija bio prvo ime kod Katalonaca, a domaće, u čijem sastavu nije bilo našeg Marka Popovića, predvodio je Tomas Delininkaitis sa 17 poena. Žalgiris je bez pobjede u drugom krugu.

Košarkaši Fenerbahҫea hrvatskog trenera Nevena Spahije poraženi su na gostovanju kod europskog prvaka Panathinaikosa sa 72-62 u skupini G drugog kruga Eurolige...

Turski klub nakon četiri kola ima na kontu samo jednu pobjedu i vrlo male šanse za plasman u četvrtfinale kojem se, pak, približio Panathinaikos s omjerom 3-1. Baš kao i prije tjedan dana kada je atenski klub uvjerljivo slavio u Istanbulu, i današnja je utakmica praktički bila lišena neizvjesnosti.

Obradovićeva je momčad na poluvremenu imala plus 13 (40-27), a u nastavku je imala i 19 koševa prednosti. Iako se Fener u jednom trenutku spustio ispod deset koševa zaostatka, pravu priliku za preokret nije dobio.

Kostas Tsartsaris je s 21 poenom bio najefikasniji kod domaćih, dok su goste ponovno predvodila dvojica hrvatskih košarkaša. Bojan Bogdanović je za 33 minute igre ubilježio 15 poena (dvica 5-9, trica 1-4, slobodna bacanja 2-2), te po dva skoka i asistencije. Roko Ukić je, pak, za 30 minuta na parketu ubacio 13 koševa (5-10 za dva poena, 1-3 trica), te dodao dva skoka i asistenciju. Treći hrvatski košarkaš u istanbulskom klubu Marko Tomas nije igrao zbog ozljede gležnja.

Dodajmo i da je Maccabi u skupini H bio bolji od Cantua sa 75-60. Obje momčadi sada imaju po dvije pobjede i poraza i po svemu će se sudeći boriti za drugo mjesto budući da je prvom sasvim blizu Barcelona.

Euroliga, Top 16, 4. kolo:

Skupina E

Galatasaray - CSKA 68-64

Redoslijed: 1. CSKA 3-1, 2. Olympiacos 2-2, 3. Galatasaray 2-2, 4. Anadolu Efes 1-3

Skupina G

Panathinaikos - Fenerbahҫe 72-62

Redoslijed: 1. Panathinaikos 3-1, 2. Uniks 3-1, 3. Armani Milano 1-3, 4. Fenerbahҫe 1-3