ŠPANJOLSKA

Finale Endesa lige: Tomić i društvo sredili Barcelonu i poravnali rezultat

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. lipanj 2012. 17:22

Gostujućom pobjedom u Barceloni kod istoimenog domaćina 75-69, košarkaši Real Madrida poravnali su rezultat u pobjedama u finalnoj seriji Endesa lige na 1-1...

U prvoj utakmici su košarkaši Real Madrida kod branitelja naslova propustili veliku priliku za pobjedu. Huertas je u zadnjoj sekundi pogodio tricu od ploče s devet metara za pobjedu domaćina 81-80.

No, u drugoj utakmici je Real Madrid do važne pobjede stigao upravo sjajnom igrom u zadnjih pet minuta ogleda. Nakon prvog poluvremena je rezultat bio 40-40, ali se Barça početkom nastavka odlijepila i držala relativno sigurnu prednost. Još u 35. minuti je bilo devet razlike, 65-56. Međutim, od tog trenutka je Real Madrid do kraja ubacio 19, a primio samo četiri poena...

Ante Tomić pružio je odličnu partiju i u prvoj utakmici (16 poena, 7 skokova), a odličan je bio i u drugoj. U 23 minute igre ubacio je 12 poena (5-11 iz igre, 2-4 slobodna bacanja), s devet uhvaćenih lopti (4 u napadu) bio je prvi skakač utakmice, dodao je jednu asistenciju i dvije osvojene lopte, uz jednu izgubljenu. Bio je drugi strijelac svije momčadi, Rodriguez je postigao 14 koševa. Hrvatski centar zaradio je statističku valorizaciju 18, najbolju u svojoj momčadi.

Lorbek s 22 koša, pet skokova i tri asistencije, te Vazquez sa 11 koševa i osam skokova predvodili su domaćine.

Serija se igra na tri pobjede, a sljedeće dvije utakmice igraju se u Madridu 11. i 13. lipnja. Eventualna odlučujuća, peta na redu je 16. lipnja u Barceloni.