DERBI EUROLIGE

Fenerbahče sredilo Barcu, Bogdanović i Žorić bolji od Tomića i Hezonje!

U preostale dvije utakmice skupine također su slavili domaćini, pa je CSKA savladao Budivelnik 72-67, dok je Partizan deklasirao francuski Nanterre 73-43
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. listopad 2013. 23:09

Košarkaši Fenerbahçea savladali su u Istanbulu u 2. kolu euroligaške skupine A moćnu Barcelonu sa 75-70. Fenerbahçe je na ulasku u posljednju četvrtinu vodio s uvjerljivih +14 (66-52), da bi 20 sekundi prije kraja Barça tricom Macieja Lampea došla samo na minus 2 (72-70).

Ipak, do preokreta nije došlo, te je Fenerbahçe upisao i drugu ovosezonsku pobjedu. Linas Kleiza prednjačio je kod istanbulskog kluba s 22 koša, dok su hrvatski reprezentativc i Bojan Bogdanović i Luka Žorić ubacili po 11, odnosno 12 koševa. Bogdanović je odigrao 34 minute i za to je vrijeme dvice šutirao 3-6, trice 1-4, slobodna bacanja 2-2, a pridodao je i 4 skoka i 3 asistencije. Žorić je odigrao 23 minute uz šut za dvice 6-14, a uhvatio je 5 lopti pod obručima.

Kod Barcelone je najefikasniji sa 18 koševa bio J uan Carlos Navarro, dok je Ante Tomić bio najučinkovitiji igrač momčadi sa 16 koševa (dvice 5-8, sl.bacanja 6-8), 9 skokova, 4 asistencije i 1 blokadom za 26 minuta na parketu. Dvije minute iskoristio je i mladi Mario Hezonja, te je jedanput poentirao.

U preostale dvije utakmice skupine također su slavili domaćini, pa je CSKA savladao Budivelnik 72-67, dok je Partizan deklasirao Nanterre 73-43.

Miloš Teodosić je s 14 koševa i 6 asistencija predvodio CSKA do slavlja, dok je kod Budivelnika prednjačio Micah Downs s 23 koša. U Partizanovoj pobjedi istaknuo se Dragan Milosavljević s 26 koševa i 6 skokova, dok je kod Nanterrea najefikasniji bio Mam Jaiteh s tek osam koševa.

Euroliga, 2. kolo:

skupina A

CSKA Moskva - Budivelnik 72-67

Fenerbahçe - Barcelona 75-70

Partizan - Nanterre 73-43

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 2-0, 2. CSKA Moskva 2-0, 3. Partizan 1-1, 4. Barcelona 1-1, 5. Budivelnik 0-2, 6. Nanterre 0-2

21. rujan 2024 16:50