Goran Mehkek / CROPIX
CEDEVITA - ZADAR 83-59

Derbi bez neizvjesnosti: Repešina obrana i Jusuf Nurkić uništili Zadrane

Piše: Hrvoje SliškovićObjavljeno: 11. siječanj 2014. 23:49

Cedevita je danas toliko bolja od Zadra da je i u nižoj brzini lakoćom pobijedila (83-59) momčad s kojom je prošle sezone imala omjer 2-5 i od koje je izgubila u polufinalu doigravanja.

Zagrepčanima su bile dovoljna razdoblja od po šest minuta u kojima su udavili suparnika. Prvi je bio na završetku poluvremena (11-0 za 37-26), drugi sredinom treće četvrtine (13-0 za 54-33). Nakon toga jedino pitanje za 1150 gledatelja u 'dvojci' Doma sportova bilo je s koliko razlike će utakmica završiti i jesu li Cedevitasice pripremile novu koreografiju za 2014. godinu. Trideset razlike prvi put je bilo u 32. minuti (65-35).

U sedmoj uzastopnoj pobjedi Cedevite u svim natjecanjima najraspoloženiji je bio Jusuf Nurkić koji se i danas s radošću sjeća lanjskih dana koje je proveo na posudbi u Zadru. Emocije i dalje žive, ali na parketu nije bilo popusta. Petnaest koševa, šest skokova i četiri blokade za 15 minuta igranja košarke. Šesnaestogodišnji Lovro Mazalin dobio je najveću minutažu u seniorskoj karijeri. Za 17 minuta postigao je četiri koša uz tri skoka.

Cedeviti se vratio Nolan Smith, dok je novopridošli Amerikanac Josh Selby proglašen nespremnim za ovu utakmicu. Trebao bi igrati u srijedu protiv Lietuvosa.

Zadar je očajno šutirao. U 14. minuti imali su 24 koša, a onda u sljedećih dvadeset ukupno „čak“ 14. Najviše je zabio Ivan Batur -13.

Cedevita je slavila i u bratskom dvoboju Posušaka Ramljaka. Ivan je postigao osam koševa, mladi Marko tek jedno slobodno bacanje.

22. rujan 2024 06:52