TRIJUMFI FAVORITA

Dario Šarić spasio Cibonu: 'Trener Zagreba je utakmicu vodio poput Mourinha!'

Ispuhani smo, jako umorni, čak i ja koji imam 20 godina, pa se nadam da smo zbog toga loše šutirali – izjavio je Šarić.
Piše: Hrvoje SliškovićObjavljeno: 08. svibanj 2014. 00:17

Odigrane su sve četiri utakmice 10. kola košarkaškog prvenstva Hrvatske. Cibona je gostovala u Trnskom kod Zagreba, 'vukovi' su u prvom poluvremenu imali dvoznamenkastu prednost (najviše 29-46), ali su uspjeli zakomplicirati utakmicu. Nisu znali odgovoriti na Zagrebovu zonu sve dok Dario Šarić (23 koša, 9 skokova, 7 asistencija) nije uzeo dvoboj u svoje ruke. Domaćin je dvaput izjednačio (71-71 i 77-77), ali se Cibona izvukla.

- Jusup je u drugom poluvremenu vodio momčad kao Mourinho. Pustili su nas da šutiramo, a mi smo ih olako shvatili. Ispuhani smo, jako umorni, čak i ja koji imam 20 godina, pa se nadam da smo zbog toga loše šutirali – izjavio je Šarić.

Cedevita je „osvetila Dinamo“, iako je izgubila prvu četvrtinu od riječkog Kvarnera (20-26). Luka Babić je u drugoj četvrtini bio u „zoni“, postigao 18 koševa (sva 24 poena ubacio je u prvom poluvremenu). Pogodio je šest uzastopnih trica, promašio tek u sedmom pokušaju. Bilan 23 i 9 skokova.

Rezultati 10. kola: Cedevita – Kvarner 107-75, Zagreb – Cibona 88-96, Zadar – Jolly 88-67, Šibenik – Alkar 81-72.

Na ljestvici vode Cibona i Cedevita s devet pobjeda i jednim porazom, a upravo te dvije momčadi sučelit će se u subotu u Draženovom domu.

22. rujan 2024 08:25