Getty
NBA

Cleveland bolji od Dallasa

Cleveland Cavaliersi su sinoć sa 110-107 nakon produžetka pobijedili Dallas Maverickse produljivši svoj pobjednički niz na osam utakmica.
Piše: HinaObjavljeno: 13. siječanj 2016. 11:20

Do pobjede ih je vodio LeBron James sa 27 pogodaka i deset skokova, a Kyrie Irving je dodao 22. James je pogodio polaganje minutu prije kraja produžetka za prednost Cavsa od 106-105. Nakon pokušaja trice Derona Williamsa za Dallas, Irving je pogodio tricu nakon dodavanja Jamesa. Cleveland je u prvoj četvrtini gubio i 16 razlike, a do vodstva je došao tek kada je Irving pogodio tricu deset minuta prije kraja regularnog dijela utakmice za 75-74. To je bila prva od devet promjena vodstva u manje od četiri minute koje su uslijedile. Chandler Parsons je predvodio Dallas sa 25 koševa, a Dirk Nowitzki je ubacio 17 uz 11 skokova, dok je Zaza Pachulia dodao 14 koševa i 12 skokova.

New York Knicksi su, iako su ostali bez svog najboljeg strijelca, slavili snioć. Sa 120-114 su bili bolji od Boston Celticsa u utakmici u kojoj su u trećoj četvrtini ostali bez Carmela Anthonyja nakon što je ozlijedio gležanj. Do pobjede ih je odveo rookie Kristaps Porzingis koji je zabio 26 koševa, a Arron Afflalo, koji je ubacio 24 koša, 20 je zabio u drugom poluvremenu.

Kod Celticsa najbolji je bio Isaiah Thomas sa 34 koša, a Jae Crowder je dodao 21.

San Antonio Spursi su sa 109-99 slavili protiv Detroit Pistonsa koje su u u drugoj i trećoj četvrtini nadigrali sa 57-41. Do pobjede ih je odveo raspoloženi Tony Parker koji je zabio 31 koš, a LaMarcus Aldridge je ubacio 22 koša uz 13 skokova za devetu uzastopnu pobjedu Spursa. Manu Ginobili je zabio 15, a Tim Duncan 14 upisavši pritom devet skokova. Pistonsi su se najviše približili Spursima na šest koševa u zadnjoj četvrtini, ali nisu mogli zaustaviti Duncana, Parkera, Aldridgea, Ginobilija i Kawhija Leonarda. Kentavious Caldwell-Pope je bio najučinkovitiji kod Pistonsa sa 25 koševa, dok je Andre Drummond postigao 17 pogodaka i upisao 10 skokova.

Oklahoma City Thunde su sa 101-96 pobijedili Minnesota Timberwolvese, a Kevin Durant je u zadnje tri minute utakmice zabio 12 od svojih ukupno 30 koševa za pobjedu. Russell Westbrook je ubacio 22 koša uz 11 asistencija i sedam skokova, dok je Zach LaVine ubacio 21 koš uz devet skokova i četiri asistencije. Shabazz Muhammad je bio najbolji strijelac Timberwolvesa, kojima je ovo sedmi uzastopni poraz, sa 20 koševa. Andrew Wiggins je postigao 20 pogodaka za Minnesotu.

Houston Rockets su sa 107-91 bili bolji od Memphis Grizzliesa. James Harden je za pobjedu zabio 25 koševa, dok je Terrence Jones dodao 20, od čega je 10 zabio u zadnjoj četvrtini. Dwight Howard je utakmicu završio sa 17 pogodaka i 14 skokova. U redovima Memphisa najbolji je bio Marc Gasol koji je zabio 20 koševa, dok je Tony Allen ubacio 17, a Courtney Lee 16.

NBA: Rezultati

Pregled rezultata utakmica koje su odigrane sinoć i ljestvica sjevernoameričke košarkaške lige NBA:

(Damjan Rudež nije igrao)

Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers 107-110 (produžetak)

4. Denver 14 24 .368 12 1/2

5. Minnesota 12 27 .308 15