Tomislav Krišto / CROPIX
HOROR SE NASTAVLJA

Cibonin 26. poraz zaredom u Europi, Cedevita u Njemačkoj izgubila u produžetku

Piše: HinaObjavljeno: 30. listopad 2013. 21:17

Košarkaši Cibone nastavili su nevjerojatan niz poraza u europskim natjecanjima. Noćna mora pod tornjem traje već 26 utakmica nakon što su Vukovi večeras u KC Dražen Petrović u susretu 3. kola skupine A Eurokupa izgubili od Artland Dragonsa 77-87.

'Vukovi' su u pojedinim trenucima susreta imali i 20 koševa zaostatka pa na koncu mogu i biti zadovoljni što su izgubili 'samo' s deset koševa razlike. Posljednju pobjedu Cibona je proslavila početkom ožujka 2010. godine u pretposljednjem kolu euroligaškog Topa 16, s domaćih 82:63 protiv Himkija. Nakon toga uslijedilo je 26 uzastopnih poraza uz negativnu razliku pogodaka čak 377.

Njemački sastav su do prve pobjede u skupini predvodili Anthony King sa 19, te Brandon Thomas sa 16 koševa, dok su kod Cibone najefikasniji bili Dario Šarić sa 20, Jerel Blassingame sa 13, te Darryl Strawberry sa 12 koševa.

Nakon nepotpunog trećeg kola Cibona je na začelju ljestvice s tri poraza. U idućem kolu momčad Nevena Spahije gostuje 6. studenog kod Telenet Ostenda.

Nažalost, ni druga zagrebačka momčad u Eurokupu nije se bolje provela. U posljednjem susretu 3. kola B skupine Eurokupa košarkaši Cedevite su na gostovanju kod EWE Baskets Oldenburga izgubili nakon produžetka 90-92.

Prva i treća četvrtina su pripale Cedeviti, druga i posljednja njemačkoj momčadi, no treba istaknuti kako je hrvatski predstavnik na ulazu u posljednjih deset minuta imao osam poena prednosti.

Najefikasniji igrači u redovima Cedevite bili su Nolan Smith i Tomislav Zubčić sa po 22 koša, te Miro Bilan sa 15 koševa, dok su njemački sastav predvodili Julius Jenkins sa 19, Ricky Paulding sa 18, te Robin Smeulders sa 14 koševa.

Cedevita nakon tri kola ima pobjedu i dva poraza.