Nenad Dugi / CROPIX
KOŠARKA PH

Cibona u derbiju slomila i Zadar, fantastični Vukovi slavili 13 put uzastopce

Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 04. svibanj 2012. 23:13

Zadar je stigao u Zagreb po iznenađenje i držao se sasvim solidno, štoviše bio je na dvije minute prije završne sirene na samo minus dva (76:74). Da su Zadrani kojim slučajem pobijedili, bili bi korak do doigravanja, a to znači i korak do šanse za ABA ligom najesen. Međutim, sve Zadrove nade u ovoj utakmici otklonio je Zack Wright koji je bio nerješiva zagonetka za gosta. Osim štoje ubacio 20 poena, Cibonin je playmaker uhvatio četiri skoka na njemu su napravljena šest prekršaja, ukrao je dvije lopte i podijelio dva asista. U svakom slučaju prvo ime utakmice.

Ostat će nejasno zbog čega je gostujući trener, kojega je Tornado počastio skandiranjem o odlasku s klupe, odigrao završnicu bez Gorana Vrbanca. Naime, Vrbanc je u prvoj četvrtini ubacio 11 poena, prosjedio je cijelu drugu četvrtinu na klupi, a onda izišao iz igre u 29. da bi ga Pipan vratio na parket 19 sekundi prije svršetka kod pet razlike za Cibonu u praktički izgubljenoj utakmici...

Cibona je ovom pobjedom upisala i trinaesti prvenstveni uspjeh u 13 kola, a Zadar će svoju šansu za doigravanje tražiti u direktnom obračunu sa Zagrebom, u Trnskom, u utorak.

U drugom susretu 12. kola igranom u petak Brod Svjetlost je svladala Jolly JBS sa 91-75, dok u subotu igraju Split - Zabok i Cedevita - Zagreb.