KOŠARKA

Cibona razbila Zabok: Vukovi u Zagorju domaćine ostavili na - 50 poena!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. travanj 2012. 02:38

Uoči dolaska neporažene i vodeće Cibone trener domaćih Dragutin “Čiko” Črnjević budio se po noći jer mu u sastav nisu mogli iznenada oboljeli ključni igrači Filip Kraljević i Ivan Tomas. Vukovima nije trebalo puno da nanjuše lagani plijen i unatoč što su u prve tri minute fulali dva napada i dvije lopte sa linije (El-Amin) brzo su počeli odvajati rezultat u svoju korist i sa šest uzastopnih koševa Gorana Sutona u 8. minuti gurnuli su domaćina u minus 12 (2:14). Zabočani djeluju uplašeno, drhti im ruka pri svakom šutu, ništa im ne sjeda u protivnički, a na drugoj strani sve Cibonine lopte idu u njihov koš. U 14. minuti sa linije El-Amin Ciboni skrbi +19 (14:33) a na veliki odmor razoreni Zabok već je u minusu od 31 koša (21:52).

U trećem razdoblju malobrojna ali jako glasna skupina cibosa iz gledališta a Jasmin Repeša sa klupe zagrebačku momčad drže neprekidno u velikoj mobilnosti i ozbiljnosti i tako “našpanana” Cibona iz minute u minutu utakmicu pretvara u radni pucački trening. Uz to gostima je proradio i ubojiti dalekometni šut pa sa četiri vezane trice Rudeža u 36. minuti pukla je i stotka (44:101). U samoj završnici Jasmin Repeša pružio je prigodu ostatku svoje klupe koja je iskoristila prigodu i nastavila u istom ritmu i štoviše tri minute prije zvuka dignula je rezultat na +57 (46:103), da bi na kraju bilo i 60 razlike za možebitnog novog prvaka države a takav poraz je jedan od najtežih Zaboka u njegovoj ligaškoj povijesti.

Zabok - Cibona 52:112

(8:21, 13:31, 13:31, 18:29)

BEDEKOVČINA - SD Srednje škole. Gledatelja: 200.

ZABOK: Pešut 4 (1-2), Zadravec 2, Janković 6 (0-1), Lež 11 (6-6), Turk 2, Črnjević 1 (1-4), Perinčić 6, Tomas, Bašić 20 (4-4), Krušlin, Kraljević. TRENER: Dragutin Črnjević.

CIBONA: Kus 16, Suton 13 (2-2), Zubčić 12 (4-4), Barbour 9 (0-2), Rudež 26, Marčinković 5 (3-3), Rožić 4 (2-2), Hampl 4, Žižić 2, El-Amin 19 (4-4), Wright 2 (0-2), Kovačević. TRENER: Jasmin Repeša.

24. rujan 2024 21:21